Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit válaszolnátok erre?

Mit válaszolnátok erre?

Figyelt kérdés
Mindig egy gyermeket akartam. A férjem is. Van egy 1 éves fiúnk, 3 hós kora óta zaklat a család, kollegák, hogy mikor lesz tesó. Mondtuk ezerszer, hogy bem szeretnénk. Erre megmagyarázzák, hogy de, úgyis lesz, meg kell, meg hogy anyagilag is milyen jól járnánk 3 gyerekkel. Mit lehet ezekre válaszolni, hogy leakadjanak már a témáról?
2018. máj. 17. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg nekik, hogy nem a CSOK miatt szültél
2018. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyilkos tekintettel odamondott őszinte "semmi közöd hozzá" tökéletesen megteszi a hatását.
2018. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már elengedem a fülem mellett ezt a kérdést, a mai napig hallgatom, pedig már 8 éves a gyerek.

A legjobb, amikor a fiamnak szegezik ezt a kérdést, sőt, "utasítják" hogy mondd meg anyádnak, hogy szeretnél egy kistesót.

De már vele is megbeszéltük ezt, hogy neki nem lesz. Vannak akiknek nincsenek testvérei.

Iszonyatosan pofátlan emberek vannak.

Nincs rá jó válasz sajnos, ha meg hazudsz valamit, akkor abba is belekötnének. Pl. ha azt mondod, meddő vagy, akkor jönnek a további kérdések, meg jótanácsok. Ha azt mondom, ami igaz, hogy mind mentálisan, mind anyagilag egyet bírunk, akkor jön rá a "bezzeg a mi időnkben....".

2018. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 éves a fiam.

Tudatosan nincs testvére. Mi már végigjártuk ezt.


Legvégső esetben válaszolj erélyesebben, hogy majd ti eldöntitek, mennyi gyereketek lesz, és a család ne rendelkezzen a méheddel.

Akkor talán alábbhagy.


De még néhány nehéz év előtted van. Nálunk most 1-2 éve nem zaklatnak már, tehát ahogy nő a gyerek. Meg hogy évek óta szajkózzuk, hogy nem szeretnénk még egy gyereket. De ha a fiamat kérdezik, ő sem szeretne testvért.

2018. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Engem is folyton bacogatnak ezzel a témával,mert egy gyerek nem gyerek. Nem vagyok alkalmas az anyaságra, sajnos késön jöttem erre rá. Most bögök ahogy ezt ide leirom,de én tudom hogy nem bírnám még egyszer végig csinálni sem a terhességet,sem a dackorszakos hisztiket,szar és kiabálos anyuka vagyok. Tehát én mindig csak annyit mondok,nekem nem kell több gyerek.
2018. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt mondtuk: jaj, szeretnénk, de még hiányzik a felneveléséhez 16 millió forint. De ha te most ideadod, máris szaladunk haza, megcsináljuk a kedvedért.

Valaki nevetett rajta, valaki szornyulkodott, de akinek ezt mondtuk, az nem tette fel többet a kérdését.

2018. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem meg meg sem szuletett de mar tobben tettek fel a kerdest,hogy lesz kisteso? 🤣

Majd,mikor kozlom,hogy egy gyermeket terveztunk es ez nem valoszinu,hogy valtozni fog mar tamadnak is,hogy jaj nem tudhatod...o dehogynem! Ismerem magunkat elegge,hogy egy gyerekhez van turelem 2-hoz nem lenne....van ilyen,letezik es a ,,kell egy teso" sem hat meg...ket batyam nem beszel egymassal es van egy feltestver,akit nem is ismerunk szoooval nyilvan mondjuk neveles kerdese,de ezek ilyen dolgok. En ujabban lerendezem egy meg meg sem szuletett es amugy is majd szerintem mi jobban tudjuk-kal :D Bevalni bizinyult.

2018. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk meg a másik fele!

Nekem 2 testvérem van, egyiknél 2, másiknál 3 gyerek. Nekünk 2, de 3 gyereket szeretnénk, a család pedig, főleg a nagyszülők próbálnak állandóan lebeszélni, hogy nem kell az van nár elég gyerek a családban, nem kell több unoka...

Hát, kössz sokra megyek más gyerekével, ha mi sajátot akarunk :D

Mindig rendelkezni akar mindenki a másik életével, szörnyű!!!

2018. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) nekem is van 2 tesóm, de sosem szerettem, hogy vannak :D

Most épp a főnököm talált be ezzel, hogy de csináljunk tesót, mert kell az neki, meg önzőség ha nincs. Mondom ok, akkor önző vagyok.

2018. máj. 19. 08:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt, amit gondolsz. Egyenesen, őszintén.
2018. jún. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!