Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó, tanuló anyukák...

Dolgozó, tanuló anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akik munka és kisgyerekek mellett tanultok, hogy osztjátok be az időtöket, hogy minden területen helyt álljatok?

Mit mikor csináltok?

Köszönöm!



2017. dec. 27. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én csak tanulni fogok most januártól ,tanfolyami napok 2x délután addig apa lesz vele, elméleti részt meg alvásidőbe tanulom.

20 hónapos a gyerkőc.

2017. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok minden területen helyt állni. A nap mindenkinek 24 órából áll. Nekem elsősorban magamra nincs időm. Olyankor tanulok, amikor más tornázni jár, meg műkörmöshöz, szoliba, barátnőzni, moziba, stb. Igyekszem ápolt lenni és itthon megcsinálom, amit kell, de lenne igényem többre. Erről most le kell mondanom. Kicsit a háztartásból is visszább vettem. A legfontosabbakat csinálom. Kevesebbet sütök, nincs házikenyér, meg hasonló dolgok.
2017. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

2 éves volt a fiam, amikor elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot. A képzés péntek délután és szombat délelőtt történt. Ekkor vagy a férjem, vagy a nagyszülők vigyáztak a fiamra. Tanulni pedig akkor tanultam, amikor a férjem hazaért a munkából, vagy hétvégén, amikor is itthon volt. Így nyugiban meg tudtam oldani.

A munkahelyemen pedig ha valamiből vizsgázni kellett, akkor munkaidőben történt a képzés, a tanulás pedig úgy, ahogy leírtam. Bár most már nagyobb a gyerkőc, 7 éves, így megértette, hogy anyának tanulnia kell, így lefoglalta magát, vagy szintén, ahogy valamelyik családtaggal meg tudtuk oldani.

2017. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egyetemre megyek majd vissza, ami még nehezíti a dolgot, hogy a férjem is iskolába jár munka mellett, így neki is kell idő a tanulásra...ami biztos, hogy nem akarom, hogy a gyerekeknek nélkülözniük kelljen engem bármi miatt. Már ovisak, de én abban az időben dolgozom, szóval marad az éjszaka és a hétvégi alvásidő.
2017. dec. 27. 14:15
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Mikor alszik. OKJ-t vegzek. Takaritas egy heten egyszer penteken, hetkoznap reggel es eate gyors rendrakas, sopres, felmosas.
2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igy van ido a ferjemre is. Mikor mondjuk nappalos es nincs itthon, nekem meg nincs sok magolnivalom, akkor olvasok, filmet nezek vagy a kutyamat tanitom.
2017. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ismerősöm úgy csinálja, ahogy te tervezed. Többnyire éjjel / hajnalban tanul.
2017. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

8 órás munkám van, és két gyerekem,5, és 7 évesek.

1,5 eve járok tanfolyamra, kezd rámenni az egészségem. Próbálok minden területen megfelelni, de sok.

2017. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ket eves a gyerekem, iszonyat anyas. 10 hos kora ota dolgozom ujra mellette tanulok, hat baromi nehez :( napkozben bolcsi, este apa, hetvegente nagyszulok segitenek.

Takaritast aprankent csinalom minden nap valamit igy folyamat rend van nagyjabol, mosogatast atadtam egy mosogatogepnek, felmosas porszivozas amikor epp marad ra egy szunet.vasalast mar reg elengedtem. Fozni hol fozok hol rendelunk, de nagyon pepecselos kajakat ezer eve nem csinaltam, eljenek az egytal etelek! Mindezeket foleg a gyerek alvasa alatt.

En kevesebb idot tolthetek vele ezert azt minosegben toltjuk, igy inkabb az enido rovasara megy, de nem banom.

2017. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam, most mentem vissza dolgozni, és nyárig még suliba is járok szombatonként. Ha dolgozom, akkor dolgozom, azt nincs hová ragozni, olyankor a munkámra koncentrálok. A tanfolyamom szombatonként van délelőtt, az annyi pluszmunkát igényel, hogy pénteken elő kell készíteni az ebédet, hogy másnapra már vagy készen legyen, vagy csak be kelljen tenni a sütőbe, mert sajnos a kisfiunk mellett nem igazán lehet a konyhában ténykedni hosszabb ideig, azt meg nem szeretjük, ha kimegy oda, mert ott elég hideg van.

Így igazából annyi, hogy a hétvége részemről csak másfél napos, és pénteken le kell tudni a bevásárlást, de az még pont bele is fér, mert péntekenként fél kettőkor végzek négy helyett. Amikor suliban vagyok, a férjem van itthon, ugyanúgy mindent megcsinál, mintha én lennék itthon, ebben nincs különbség. Hétköznap is majdnem egyszerre végzünk, munka után hazajövünk, egyikünk csinálja az itthon dolgokat, másikunk a gyerekekkel van, játszik, leckét ellenőriz, stb. Persze váltogatjuk egymást, például én elmosogatok, addig a férjem van a gyerekekkel, aztán ha kész vagyok, ő kimegy teregetni, és én vagyok velük, stb. Este ő altatja a kicsit, én addig megfőzöm a másnapi ebédet, amit magunkkal viszünk.

2017. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!