Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a családi...

Hogy is van ez a családi pótlékkal?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, ergo júliusban már elvileg nem jár a családi pótlék. Jelentkeztem főiskolára, de az csak július közepe-vége fele derül ki, hogy felvettek e.

Utána újból kell kérvényezni? Vagy valamit nem lehet tenni, hogy júliusra is küldjenek? Vagy utólag majd kiküldik a júliusit? Nem nagyon értek ehhez, nem tudom, hogy működik. Segítsetek!


2010. jún. 14. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Családi pótlékot főiskolásként csak akkor kaphat utánad az anyukád, ha van 18 évesnél fiatalabb, nappali képzésben tanuló testvéred (általános, középiskolás). Ez esetben kb. októberre fogod majd megkapni az iskolalátogatási igazolást (tapasztalat) a tanumlányi osztályon, amit édesanyádnak a munkahelyén kell leadnia, s akkor visszamenőleg is megkapja a pénzt.
2010. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs,az OFF-ért,de akkor én nem fogom kapni a nagy fiam után?!Ő ugyan úgy van,mint a kérdező,de van egy 2 éves kistestvér is.
2010. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem meg nincs fiatalabb tesóm. Akkor nem kapok családi pótlékot ha továbbtanulok?

:O:O:O

2010. jún. 16. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jár-e családi pótlék a felsőoktatási intézmény hallgatója után?

A felsőoktatási intézmény hallgatója után nem jár családi pótlék, még abban az esetben sem, ha pl. csak 18 éves. " :((( Ez aztán a szemétség!!!!!

2010. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szülő, a szülővel együtt élő házastárs veheti igénybe

– még nem tanköteles,

– tanköteles (18 éves korig),

– a középiskolai, szakiskolai (közoktatási intézményi) tanulmányokat folytató

gyermek után annak a tanévnek a végéig, amely alatt betölti a 23. életévét.


A felsőoktatási intézmény hallgatója után nem jár családi pótlék, még abban az esetben sem, ha pl. csak 18 éves. Ha azonban a család több gyermeket nevel, s utánuk jogosultak az ellátásra, a családi pótlék összegének megállapítása szempontjából a nagykorú, egyetemista, főiskolás gyermeket figyelembe kell venni.


Például egy családban van egy 10 és egy 14 éves általános iskolás, és egy 20 éves egyetemista. Családi pótlékot két gyermek után kapnak, de a háromgyerekes családra vonatkozó gyermekenkénti összeggel számítva, tehát kétszer 16 000 Ft-ot (nem pedig kétszer 13 300 Ft-ot, mint a kétgyermekes családok).

Ha nincs egy 18 év alatti kisebb testvéred,sajnos nem vagy rá jogosult!Legalább is a fentebb olvasottak szerint.

2010. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!