Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyházi iskolákban tényleg...

Egyházi iskolákban tényleg kötelező misére járni? Kisfiam jövőre lesz elsős, ahová költözünk ott egyházi iskola van. Ha nem vagyunk vallásosak, nincs megkeresztelve akkor is járnia kell?

Figyelt kérdés
2018. máj. 19. 14:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Itt ahol mi élünk van több suli is,de a református iskola tanítási színvonala felel meg nekünk!

Meg számunkra előny volt az is hogy nagyon kevés a kisebbség a suliban.

A gyerekemet kötelezően meg kellett kereszteltetnem csak úgy vették fölhívlak fel.

Havi1szer van mise vasárnap de mi arra nem megyünk.

Minden hétfőn Isten tisztelettel kezdik a hetet.

Igazából ennyi.

2018. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Értem, de biztos, hogy nem kènyszerítik rá. Én meg vagyok keresztelve, voltam elsőáldozó. Mégse akartam keresztény iskolába menni, mert mise meg hittan van. De mivel a többiekkel, az osztállyal vagyok a hittanon és a misén is úgymond szívesen megyek arra a néhány alkalomra. Ha nincs más suli irassa be, a gyerek megnézi milyen ha van kedve megy, ha nem akkor nem és kikéri a kérdező.
2018. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Az sem mindegy, hogy katolikus vagy protestáns a suli.ó: a protestáns iskolák jellemzően alig különböznek a nem egyháziaktól, igazából csak formálisan vallásosak (kötelező hittan, ahol mindenki megkapja legalább a 4-est, egy hétfő reggeli istentisztelet, amit általában végigdumálnak a diákok, meg egy-egy napkezdő és napzáró ima, és ennyi!), egyébként mind a tanárok, mind a diákok teljesen világias felfogásúak, nem jellemzőek a szigorú szabályok (uncsim rasta-hajjal és fültágítóval járt evangélikus gimibe).


A katolikus suli már más tészta. Ott előfordulnak komolyabb vallásos házirendek, amit ugyancsak megkövetelnek a diákokon (pl.: fiúknál hosszú haj, lányoknál smink tilalom stb).

2018. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

Varga Pista jól írja!


Én is evangélikus gimibe járok, és hittanon az osztály egyik fele a telóját nyomkodja, a másik fele a tanárral elemzi ki a Black Mirror legújabb évadát, a folyosón smárolnak, a sulikapu előtt a tanárral együtt gyújtanak rá meg ilyenek.

2018. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
63%
Erre csak annyit, hogy nálunk katolikus iskolában sincsenek sokkal rosszabb szabályok. Úgy és abban mész ahogy szeretnél. Konkrétan nem is érdekli őket ha a nadrágból kilóg a segged, mondjuk kék a hajad, ki van pakolva a melled vagy akár az arcod úgy néz ki mint egy 6x újravakolt házfal. Ha templomba megyunk annyi, hogy a vállat takarja, meg ha sort van rajtad a derekadra kötsz egy pulcsit. Hittanon a 2ből 1 beszélgetős óra amin igazából kb mindenről beszélünk a pappal ami épp aktuális (pl: politika, magáról a papról és az életéről meg a családjáról, alkoholfogyasztás, minden hétköznapi dolog, hittanos keresztkérdések, a tanárokról hogy ki milyen órát tart, filmeket is ki szoktuk beszélni). A másikon meg a füzetünkbe ábrákba leírjuk/ rajzoljuk a Biblia lényegesebb részeit.
2018. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam el a kommenteket, úgyhogy bocsi, ha már írták.


Én egyházi iskolába jártam és kötelező volt a mise. Volt egy mise fizetünk, amibe pecsétet kellett gyűjteni. Ha meg volt az 5-öt, kaptál egy ötöst, ha 1-4 volt csak meg, akkor semmi, ha pedig nem szereztél pecsétet, akkor kaptál egy jó nagy egyest. Nekem sajnos sok egyesem volt... :"D

2018. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!