Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor kötelező lesz 6...

Most akkor kötelező lesz 6 éves kortól az iskola vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Annak aki aug. 31.-ig betölti a hatodik életévét. Ettől függetlenül ugyanúgy iskolaérettnek is kell lennie.
2012. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már most gondolkodom a kiskapun, pedig még csak bölcsis a legkisebb lányom.

A két nagyobb is ráhúzott egy évet és nem bántam meg, így volt jó.

Én úgy emlékszem, hogy eddig is úgy volt, hogy az óvoda elküldte a gyereket nevelési tanácsadóba, ott megállapították, hogy iskolaérett e vagy sem.

Most az volt a hírekben, hogy az óvoda vezetője dönt arról, hogy mehet e suliba vagy sem. Tehát akkor mi változott? Gondolom ezen túl majd a vezetővel kell megbeszélni, hogy még nem elég érett a gyerek és kész, mint ahogy korábban a nev.tan- ban beszéltük meg.

2012. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Épp ma volt az oviban szülői, ahol erről is volt szó (minket nem érint, mert az én gyerekem szeptemberi).

Szóval, az a lényeg, hogy aki augusztus 31-ig betölti a 6. évét, az iskolaköteles. Ez alól kivétel, ha valaki szakorvosi igazolást visz, hogy a gyereke nem iskolaérett. Ez nem elég háziorvostól-védőnőtől, ez szakorvostól lehet csak (ezt jól ki is hangsúlyozta az óvónéni), nevelési tanácsadó fogja felmérni. Nálunk az oviban voltak is most októberben egy "próba-mérésen", egy 6 fős "brigád" nézte a gyerekeket (logopédus, gyógytornász, pszichológus, meg még nem tudom ki). Már most felmérték, hogy melyik nagycsoportos milyen területen van lemaradva, mit kell fejleszteni az iskolaérettséghez (igaz, ezt az óvoda vezetőség kérte). De állítólag ilyen lesz a rendes iskolaérettségi vizsgálat is.

2012. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a szülő és a vezető óvónő egyetért abban, hogy a gyermek nem iskolaérett, akkor a gyerek nem megy iskolába. Ha viszont nincs egyetértés, akkor kell a nevtan vizsgálata. De minden vizsgálathoz kell a szülő beleegyezése, sok esetben a jelenléte is. Ha nem értesz egyet a vizsgálat eredményével, akkor nem kötelezhetik a gyereked az iskolába. Ha van a vizsgálat, akkor jelezd látványosan annak aki a vizsgálatot végzi, hogy úgy gondolod, a gyereked nem iskolaértett.
2012. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!