Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha az apa nem írja alá...

Mi van ha az apa nem írja alá az apaságit? Van valami jogi út, hogy a nevére is vegye, valamint hivatalosan ő legyen az apja? Ha igen hogy zajlik és kinek a költsége a per?

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 07:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a gyerekkel cs.szel ki, ha ragaszkodsz, hogy az ő nevét viselje, amikor le se tolja.


Szerinted a gyereked örülni fog neki, hogy egy szaralak nevét hordja, aki soha semmit se tett érte?

Egy fenét.

Jó eséllyel a legelső dolga lesz megváltoztatni, amint teheti.

Rengeteg ilyen ismerősöm van.

2018. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon egyetértek. A döntéseiért mindenki maga felelős, a gyerekek vétlenek mindenben. Jómagam is beválasztottam, én bajom, megoldottam. Válás után viszont már annyi nem volt az apában, hogy engedélyét méltóztassa adni a név-változtatáshoz, bár konkrétan 8 éve feléjük sem nézett. Idén áprilisban töltötte a nagyobb fiam a 18.-at, az első dolga volt nevet változtatni. Az édesanyám lánykori vezetéknevét viseli, akárcsak én és a nővérem. Ez nem egy státusz kérdező, ugyan miért akarná bárki tovább örökíteni valakinek a nevét, aki felől akár éhen is halhatna.
2018. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazán jó lesz a gyereknek egy olyan ember nevét viselni, aki sosem akarta őt, és nagy ívben tesz rá.

Ez a megaláztatás nem jár a gyerekednek. Az apjának meg az nem jár, hogy bárki is a nevét viselje.

2018. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek normális apa jár. Nem csak a neve.
2018. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!