Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig kell hivatalosan...

Beus21 kérdése:

Mennyi ideig kell hivatalosan az Egyesült Királyságban (Skócia) dolgoznom ahhoz, hogy járjanak a terhességgel kapcsolatos, valamint a szülés utáni juttatások?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A következő weboldalon nagyon részletesen megtalálsz minden lehetőséget, amivel bármiféle juttatást igénybe vehetsz: [link] . Sok esetben azonban külön kezelik Angliát, Skóciát és Walest. Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, menj be a helyi Jobcentre (Plus)-ba, ott mindent elmondanak.
2012. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed, de például az én cégemnél le van írva, hogy ott mennyi ideig kell dolgozni ahhoz, hogy járjon továbbra is a fizetésem (bár csak 6 hétig, utána állami fizetést kapok további 33 hétig, aztán semmi). A munkahelyeden kérd meg a főnöködet, hogy adja oda neked a 'maternity policy-t', amiben minden le van fektetve egyértelműen. De általában elég az, ha nem terhesen kezdesz dolgozni,haenm a már hatályos teljes munkaidős szerződés (tehát nem a trainee 3 hónapos szakasza alatt)meglétekor esel teherbe. De ha jársz terhesgondozásra,a védőnő a 36. héten ad neked egy ún. Bounty-csomagot, amiben minden szükséges információ, igénylőlapok és termékminták vannak. Legalábbis úgy emlékszem, hogy ezt mondta, még nem tudom, mert csak a 32. hétben vagyok, egy hónap múlva kiderül. Sok szerencsét :)
2012. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!