Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata családsegítőben megtartott esetkonferenciával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van értelme vagy csak egy újabb beszélgetés?

2018. máj. 25. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
gyerekjólétis vagyok.Miért lesz a konferencia? Védelembe vétel, védelembe vétel fenntartása- megszüntetése...?
2018. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

A családsegítőben annyit mondtak, hogy ez a lapján fogják eldönteni, hogy szükséges-e a gyerekeket védelembe venni.

Én tettem korábban bejelentést, hogy a nagyobbik lányomat bántja és folyton kiabál vele, ezért ő már nem akar az anyukájával lakni.

2018. máj. 26. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez vv konferencia lesz. Konkrétan igen, megbeszélik, hogy szükséges-e a vv. De valószínűleg igen, különben nem tartanának konferenciát (nem csinálunk magunknak pluszmunkát).

Jól értem, hogy te jelentetted, hogy a gyerek fél az anyjától, s emiatt lesz? Te is meg vagy hívva?

Mindenki elmondja majd, mi a véleménye a gyerekről, a hátteréről, suli/ovi, védőnő ha van még, családsegítő. Az esetmendzser fogja koordinálni, ha védelembe veszik, ő is belép a képbe, vele is kapcsolatot kell tartania a szülőnek. Ha az a célod, hogy a gyerek hozzád kerüljön, itt mindenképpen jelezd majd, hogy úgy látod, nem megfelelő a háttér, és szeretnéd, ha nálad helyeznék el. De itt ezt mindenki hallja, vagyis a volt feleség szemébe kell mondani, nehogy végül a gyerek szívja meg, hogy az anyja megtudja, miket mond neked róla a háta mögött. Szóval okosan és óvatosan. Ne azt mondd pl., hogy a gyerek azt mondta, szeretne nálad lenni, hanem hogy te úgy látod, nálad jobb helyen lenne.


#1 voltam

2018. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, épp előtte írtam privát üzenetet is.
2018. máj. 26. 19:47
 5/6 A kérdező kommentje:
A kislány már mondta az anyukájának és ennek nyomán pár napra rá egy konfliktust követően el is zavarta hozzám.
2018. máj. 26. 19:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én jelentettem az esetet és meg vagyok hívva.
2018. máj. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!