Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A családsegítőben miért nem...

A családsegítőben miért nem foglalkoznak azzal, ha a szülő veri a gyereket, miközben bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Én ezt tapasztaltam.

Megvárják míg kórházba kerül?



2018. ápr. 14. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A rendőrök sem foglalkoznak azzal, hogy veri Pisti az asszonyt, addig nem, amíg vér nem folyik, vagy fekete zsákba nem viszi el a hullaszállító. Nem tudom, ezt tőlük kérdezd meg, biztos van rá magyarázat, hogy gyerekkel miért nem foglalkoznak, mivel egy gyerek tény és való, hogy nem tudja megvédeni magát és nem tud kiállni magáért, míg egy felnőtt nő, maga választotta azt az életet, az agresszív pasit és menekülni is tud és változtatni is ha nagyon akar.
2018. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem tehetnek semmit míg egyértelmű bizonyíték nincs rá, különben őket rángatja meg a szülő "hitelrontásért".


Faramuci helyzet. Annyit tehetnek, hogy a védőnővel együttműködve gyakran ellenőrzik az adott családot, de míg nincsenek látható külsérelmi nyomok, vagy nem látja saját szemével a bántalmazást meg van kötve a keze.

2018. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Hol tapasztaltad ezt? Nálunk például az oviban, konkrétan tudok 2 családról, akikre a gyámügyet ráküldték.
2018. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez teljesen környék függő. Tudtam olyat,akit terrorizáltak,vertek...stb. De semmit nem tettek. De pl. ahol mi lakunk ott foglalkoznak vele. Koszosság miatt járkáltak a család nyakára a családsegítősök az illetőket nem érdekelte ment a pia is azt elcsattant egy pofon és a gyerek elmondta ki is emelték a családból 13éves lányt. Van ahol foglalkoznak vele van ahol nem annyira. Sajnos a tapasztalat az,hogy pl. a durva esetek el vannak intézve a nagy srmmivel. 😕
2018. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok otthon a témában. Csak arra tudok gondolni, hogy a verésnek fokozatai vannak. Más, ha elcsattan egy pofon, mintha napi rendszerességgel ütlegelnek egy gyereket. Egy gyereknek sem mindegy, hogy egy-két pofon miatt kiemelik a családjából és intézetbe teszik... Azért nem olyan jó hely egy intézet, hogy ne gondolják át az illetékesek, hogy hol van jobb helyen egy gyerek.
2018. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem napi rendszerességről van szó, illetve nem tudom pontosan.

Nem kezdhetem mindig azzal a hétvégémet a lányokkal, hogy "A héten hányszor vert meg anyukád?".

Azért sem, mert egy 10 éves gyerek, még feltétel nélkül szereti az anyukáját. Megvédi.

2018. ápr. 15. 07:05
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mert érdekellentét van. Az államnak nem érdeke az hogy minél több állami gondozott legyen.

Ismerek olyan esetet ahol a drogos anya konkretan éheztette a babáját mert nem tudta a tápszert kikeverni elmondása szerint, a korházban infuzioval stb felhizlalták és visszaadták az anyjának, pedig konkrétan az életét veszélyezteti a gyereknek.

2018. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Nézd, te választottad eztg a nőt a gyerekeid anyjának. Amit tehetsz: kérheted a gyermekelhelyezes megváltoztatását
2018. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elcsépelt szöveg és nem segít a megoldásban.
2018. ápr. 15. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem hat, ugyan hogy segitene ? Végül is ha az indoklásban gyermekbántalmazás szerepel, pszichológust vonnak be, aki ezt meg tudná erősíteni, de igazad van, nem kell ezt meglépni, mert még véletlenül kiderül, hogy semmi gond nincs, csak anyukára kell köpködni. Annak van értelme, az segít.n
2018. ápr. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!