Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyakönyvezhető Magyarországon...

Anyakönyvezhető Magyarországon a Kenza lánynév?

Figyelt kérdés

Párom félig amerikai (édesapja onnan származik, ott is él, édesanyja magyar, sajnos már nincs köztünk) és annak örömére, hogy (most derült ki) kislányt hordok a szívem alatt, szeretnék neki egy amerikai (stílusú) nevet (akár másodiknak is). A férjem az Alma mellett érvel (ugye kint ez nagyon népszerű, a nagybátyjának feleségét is így hívják), de nekem sokkal jobban tetszik a Kenza, viszont nem vagyunk benne biztosak, hogy elfogadott itthon.

Mindenképp szeretném ezt, mert a fiam Hunor névre hallgat, neki is szerettünk volna adni második nevet, de akkor lebeszéltek róla, most pedig már nem szeretném bolygatni, elvégre hat éves elsős nagyfiú, majd ha nagyobb lesz, eldönti, hogy szeretne-e felvenni mást.

Előre köszi a válaszokat!



2018. máj. 29. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen


[link]

2018. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Tök mindegy, hogy itthon adható-e, mert külföldi bármit adhat itthon is.
2018. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A Kenza arab név,nem amerikai.
2018. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel apuka amerikai származású, ezért akkor is adható amerikában elfogadott név, ha itthon amúgy nem lenne anyakönyvezhető, és még a fonetikus írásmódhoz sem kell ragaszkodnotok. Ez a kiskapu. :)
2018. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,adhatod,de tényleg arab név,egyáltalán nem amerikai stílusú.
2018. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nahát, valóban? Nem is tudtam, igazán utána se néztem, csak szerelmes lettem, miután hallottam egyszer kint, akár csak a Moondance, viszont azt semmiképpen nem adhatnám neki. Annyira össze-vissza az eredete mindennek, de hát tudjátok, az USA a világ nemzeteinek olvasztóüstje.

Szerintetek hogy cseng együtt; Kenza Viktória?

2018. máj. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!