Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hetes terhesen táppénz!?

5 hetes terhesen táppénz!?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy veszélyes anyagokkal dolgozom ha elmegyek a háziorvoshoz ő felvesz táppénzre,a munkahelyemen mit mondjak hogy miért vagyok táppénzen?a főnökömnek még elmondanám de ő meg elpletykálja nem szeretném ha mindenki megtudná majd csak később..Szóval mit mondjak?
2018. máj. 30. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Akkor siman betegszabi?
2018. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell táppénzre menni. A munkáltatóköteles könnyített, kismamákra nem veszelyes munkakorbe áthelyezni. De 5 hetesen még nem valószínű, hogy van szivhang
2018. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha veszélyeztetett terhesség miatt mész táppénzre, az a táppénzes papírodon látszik. Egyébként ahogy 2-es írta, biztosítania kell a munkahelyednek a megfelelő körülményeket.
2018. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Igeeeen... biztosítani KÉNE, de nem szokás, hiába írja elő törvény.
2018. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudsz mit tenni.

Amúgy a válaszolóknak - igen, kéne, de pl a volt munkahelyemen is egyből mentek táppénzre a kismamák a pozitív teszt után, ott sem volt opció a könnyített munka, ha nagyon kényszerítve lettek volna akkor max olyan helyre tehették volna az embert, ahol nem kell egész műszak alatt ide-oda rohangálni vagy nehéz ládákat pakolni, hanem egész idő alatt ül, de ugyanúgy a veszélyes cuccokkal dolgozik...

2018. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!őszintén nagyon stresszes is a munkahely és nem hinném hogy adnának könnyebb munkát.viszont a háziorvos felvesz táppénzre nem szeretném hogy a melóhelyen tudjanak róla..maximum a főnököm mert neki gondolom el kell mondanom és remélem hogy nem pletyjálja el..csak azt nem tudom hogy mit lehetne ki találni!?ha más.megkérdezi hogy miért nem dolgozom..
2018. máj. 30. 20:39
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
De az a lenyeg hogy ne tudjak meg meg nem?
2018. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
A háziorvos csak a 28-dik hét után vehet fel táppénzre terhesség miatt úgyhogy az esélytelen. A nőgyógyászodnak mond meg hogy stresszes és hogy veszélyes anyagokkal dolgozol. Én is így mentem táppénzre 6 hetesen. A munkahelyeden meg se kell mondani, felvesznek táppénzre, leadod a munkahelyeden és kész.
2018. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

annyira imádom, hogy ezen a könnyített munkán rugóztok minden ilyen kérdésnél (amúgy még olyat itt nem olvastam, aki kapott volna, de mind1..), de a kérdést azt fel se fogtátok, aholis az volt a fő szempont, hogy a munkáltató se tudja még meg, ergo mire fel kérné a könnyítettet???


nevetséges

2018. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
8., ez hülyeség.
2018. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!