Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veszélyeztetett terhesen,...

Veszélyeztetett terhesen, hétvégi kórházi igazolást kérhet a munkáltató?

Figyelt kérdés
Kismamaként kórházi ellátásra szorultam szeptember 1-2-án (hétvégén), vasárnap haza mehettem. Viszont veszélyeztetett terhesnek minősítettek, így hétfőn megjelentem a háziorvosomnál, aki 9-es kóddal táppénzre vett. (két hetente fognak kiállítani nekem táppénzes igazolás). Ezt az orvosi igazolás eljutattam munkáltatómnak, de a könyvelő kéri tőlem, a hétvégi kórházi ellátásról szóló igazolást is (ami a házi orvosnál van) adjam le neki. Mindemellett nem fogadta el a táppénzes papíromat mert az szerintük "csak egy kutyanyelv" egy keskeny igazolás a táppénzre vételről,9-es kóddal, nagyobb formátumú igazolás szükséges. Kérdésem valóban le kell e adnom a kórházi igazolást a munkáltatómnak, vagy elegendő az orvosi veszélyeztetett terhességi igazolás, melynek dátuma szeptember 3-16ig. (Biztosítási időm megvan munkaviszonyom folyamatos 5 éves határozatlan idejű). Köszönöm válaszukat!

2012. szept. 14. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak a sajátomat tudom leírni.

Mikor táppénzre vettek 9-es kóddal, kb. 2 héttel később mentem az első táppénzes papírért, ami egyrészt egy nagyobb formátumú papír volt, plusz egy keskeny. Utána már csak keskeny van.


Az asszisztens figyelmeztetett, ha kórházba megyek, szóljak azonnal, mert meg kell szüntetni a táppénzt. A minap voltam kórházban megbeszélni, hogy másfél hét múlva 1-2 napig ambulánsan fognak vizsgálni, és mondták, hogy a táppénzt állíttassam le utolsó nap. Mivel a munkáltatóm felé kell valami, így valamit biztosan ad valaki. A jövő héten kérdezem meg a háziorvost erről.

2012. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért akarja a kórházi igazolást, mert azokra a napokra is jár Neked juttatás, picit kevesebb, mint a táppénz és csak az alapján tudják kifizetni. Nem a zárójelentésed kell leadnod, hanem azt, amit a kórház kiadott, hogy mettôl meddig láttak el. Véleményem szerint ez és a nagyobb tp. papír kérése is jogos. ( én mindig így kaptam )
2012. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!
2012. szept. 15. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kórházi ellátásra szorulsz azért kell a háziorvosodnak is szólni,mert azokra a napokra amit bent töltesz csak 50%-os táppénz jár és más a kód is.Gondolom a munkahelyeden is emiatt kérnek arról is igazolást.


Majd mikor bevonulsz a kórházba szülni akkor is értesítened kell erről a háziorvost aki kivesz a táppénzből,ami 60% amúgy.

A kórházban töltött napokat a kórház fogja leigazolni majd mielőtt eljöttök a babával,erre 50% jár,legalább is tavaly mikor én szültem ennyi volt.

2012. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!