Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár-e gyed hogy ha 2 éven...

Jár-e gyed hogy ha 2 éven belül van 180 napom biztosítva, de jelenleg regisztrált álláskereső vagyok és csak gyermekvédelmi támogatást kapok. Így miből számolják ki a gyedet?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyed csak akkor jár, ha biztosított vagy, vagyis dolgozol valahol, ahonnét elmész szülni; vagy dolgozol valahol, de táppénzen vagy. Ha az önkörmányzat utal ki segélyt, az után nem jár a gyed, csak a gyes. De ha mondjuk szülés előtt bejelenteted magad valakivel 2 hónapra, akkor még elmehetsz utánna két hónap betegre, s akkor jár a gyed, de ennek úgy kell kijönnie, hogy a második hónapban mikor betegen vagy szülsz.
2008. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget,csak akkor ez a két éven belüli 180 nap,ez mire jó ha csak akkor érvényes ha bejelentett munkahelyem van amikor szülök?Akkor minek fizettem két éven keresztül a TB-nek?Minek?Minek?
2008. nov. 1. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos január 01-től változott a törvény/hát nem a babák védelmére/,nem elég a 180 biztosított nap,hanem szülésig munkaviszony kell.Ha megvan a 180napod, valahol jelentesd be magad szülésig, s fizeted magad utána TB-t,mondd meg,csak így kapsz TGYS-t,s Gyedet.Sokan kénytelenek így csinálni,a Gyesből nem lehet megélni. Én is meghosszabbíttattam magamat,de nekem a főnököm utolsó pillanatban azt mondta,fizeti utánam a járulékot.Nov.29-re vagyok kiírva,dec.31-ig van munkaviszonyom.Kitartás! Intézd!
2008. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!