Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a magyar nők a...

Mit gondoltok, a magyar nők a legjobbak a gyerekekről való gondoskodásban?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy angol nyelvű beszámolót arról, hogy egy amerikai nő nézte, hogy hogyan bánnak a magyar nevelőnők egy budapesti árvaházban a bekerült kisbabákról.


Elsírta magát azon, hogy a magyar nevelőnő milyen gyengéden fürdette meg, pelenkázta be, és fektette le aludni az árva kisbabát, mert ő sosem tapasztalt még ilyen gyengédséget és együttérzést egy kisgyerek felé se családoknál, se gyermekotthonokban Amerikában és Nyugat-Európában.



2018. jún. 8. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, milyenek más népek anyái, sőt, a magyar átlagviselkedést sem tudom, hogy konkrétan milyen.


Viszont nem hiszem el, hogy másutt ne szeretné egy normális anya a gyermekét s ne lenne vele gyengéd. S annyira kirívóan s tömegesen ne, hogy ezen sír valaki...? Nonszensz.

Lehetnek kultúrák, ahol kicsit nyersebb a dolog, nyilván, a múltban is voltak durva dolgok az emberiségnél, a gyermekotthonokról pedig nem képzelek feltétlenül jókat, de alapvetően úgy képzelem, az anyák igyekeznek rendesen bánni a kicsikkel, érzelmi kötődés is van bőven... Egy normális ember pedig a nem saját gyermekeivel is jól bánik, ha neki kell gondoznia.

2018. jún. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Nem.

Pl. úgy tudom, hogy a cigányoknál a minimum az 1 éves szoptatás, de inkább még tovább. A magyaroknál pedig ez nem szokás. Van, aki csinálja, de sokan nem.

Máshol másféle szokások vannak... pl. Afrikában a legtöbb nő a testén hordja a gyereket egész nap, és így végez fizikai munkát. Ennél nagyobb szeretetet nehéz elképzelni, és a gyereknek is ez a legjobb.

2018. jún. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Tekintettel arra, hogy messze nem a magyarok a legboldogabbak, sőt... Szóval kifejezetten rosszul gondoskodunk a gyerekekről.
2018. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!