Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Népszokások

A kérdés

Minden országban ünnepelnek névnapot vagy ez csak magyar sajátosság?

márc. 13. 18:49  Privát üzenet  

A válaszok
Egyes német területeken is megtartják a névnapokat.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont márc. 13. 19:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi

# 2/8Időpont márc. 13. 20:08 Privát üzenet

Franciaországban is.

Szerintem a legtöbb olyan országban megünneplik a névnapokat, ahol a kereszténység a legfőbb vallás.

Még akkor is, ha a megreformált kereszténység a jellemző, ahol már nem tisztelik a szenteket.

Nagyon régi szokás, ma már kevés helyen van igazi vallásos tartalma.

Azelőtt csak a szenteknek volt ünnepük, ma már olyan neveknek is van napja, amelyek nem valami szenttől származnak.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont márc. 13. 20:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm

# 4/8Időpont márc. 13. 20:33 Privát üzenet
Külföldön kevés helyen ünneplik a névnapot. A születésnapot tartják.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont márc. 13. 21:17 Privát üzenet

Hány országban jártál, kedves előző, hogy ilyen határozottan állítod ezt?

Mert ahol én jártam, ott legtöbbször még az esti hírek utáni időjárásjelentés végén is bemondták a másnapi névnapot.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont márc. 13. 22:51 Privát üzenet
Szadko nevű felhasználó válasza:

Oroszországban is megünneplik a névnapot. Sőt, a vallásosabb emberek számára fontosabb ünnep, mint a születésnap.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont márc. 14. 05:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm

# 8/8Időpont márc. 14. 09:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Más is így gondolja? Ez csak magyar mentalitás/sajátosság vagy mindenhol ilyenek az emberek többsége?
Magyar sajátosság hogy az ember a munkahelyén nem meri felemelni fel a hangját, az utcán még neki kell átmenni a túloldalra a hajléktalanok elől?
Magyar sajátosság a rosszindulatú, alkalmatlan főnök, munkatársak, vagy én fogtam ki rossz helyeket?
Nevezettek egy olyan irodalmi vagy filmhőst, amelyt fel lehet ismerni a sajátos stílusáról, egyéni nyelvhasználatáról?
Létezik sajátos, magyaros észjárás?
Tapasztaltátok, hogy vannak olyanok, akik felkiáltanak, hogy "telefon", mikor elkezd csörögni? Ez magyar sajátosság?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Népszokások rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!