Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vagyunk összeházasodva...

Ha nem vagyunk összeházasodva barátommal, de nem sokára lesz egy gyerekünk mennyivel lesz nehezebb, problémásabb anyagilag, szociálisan felnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ezt inkább politikai nézőpontból kérdezem. Egy szintén kismamával beszélgettem az egyik várandós ambulancián, aki megjegyezte, hogy ő és a barátja sincsenek összeházasodva ezért sokkal több ügyintézés, lobbizás, kevesebb segítségnyújtás lesz a kormány részéről.

Mi azért nem házasodtunk még össze,mert most a babára koncentrálunk, hogy neki minden meglegyen, gyerekszoba, stb. kialakítása. Jelenleg most nem lenne se időnk,se energiánk házasságot intézni. Ha majd szeretnénk akkor az legyen azért egy komolyabb,ne csak egyszerű két tanús.



2018. jún. 8. 12:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Férjnél vagyok.

1 gyerekünk van. 5 éves, és nem lesz testvére.

Mi is nagy ívből le vagyunk tojva, nem számítunk családnak, mert ugye politikailag minimum 3 kell, hogy jobb legyen (gondolják ők).

Nem tudom, milyen segítségnyújtásra gondolt. Mit kapnak a házasok, amit a nem házasok nem kapnak???


SZóval ezen ne aggódj, hogy most házasként, vagy élettársként vállaltok gyereket. Annyi a plusz, hogy, szülés előtt apasági nyilatkozatot kell tennie.

2018. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 babyboom567 ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!

Én sosem voltam híve a nagy esküvőnek,szerintem nagyon gáz,százezrekből kajáltatni EGY napig a rokonokat mikor a mai világban minden pénzért keményen meg kell dolgozni.

Van egy távoli ismerősöm,akik milliós esküvőt csináltak annó,utána mikor jött a gyerek, kuncsorogtak kinőtt babaruhákért.

Házasodjatok össze 2 tanúval és ha 2-3 év múlva lesz pénzetek, csináljatok egy"esküvőt".

Különben előttem leírták már, csak a friss házasok kedvezménye van,esetleg özvegyi nyugdíj ha kiskorú gyerek van, de azt hiszem az is csak 2 gyerektől.

De tényleg ha történik valami baleset,semmit sem dönthetsz vagy dönthet a párod.

2018. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%

Nekem ez akkor eldőlt, mikor egyszer a kolléganőm betelefonált a fia ovijába, hogy Kiss Éva vagyok Nagy Ádámka anyukája... Úgy felkaptam rá a fejem, bántotta a fülem, mintha semmi köze nem lenne ahhoz a gyerekhez. Tudom, hogy akkor is maradhat lánykori nevén, ha házasok, de mennyivel jobb lett volna, hogy Nagyné Éva vagyok, Ádámka anyukája...

Egyébként mi is 2 tanúval esküdtünk, szűk családi körben, még jóval a terhesség előtt, de csak azért mert utálom az esküvővel és lagzival járó felhajtást. De ez csak az én mániám, utálom az esküvővel járó színjátékot, ettől ugyan úgy szeretjük egymást mintha 7 országra szóló lett volna.

2018. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

8-as:


Házas vagyok. Nő. És nem hittem egy percig sem, hogy az értékemet vagy a méltóságomat az szabná meg, hogy kegyeskednek elvenni. Ugyanis mi összeházasodtunk, nem pedig megkértek és hozzámentem, mert az "méltóság" és méltó vagyok rá ...


Utolsó:

Igen, a név teszi, hogy kinek milyen köze van a sajt gyerekéhez. És egy nő legyen né ... Édes istenem, 2018-ban...


Mikor jön valamelyik okos, hogy ne legyen Kis Gizi Nagy Béla feleségeként Nagy Gizi, mert akkor a nevéből az idegenek nem fogják tudni a családi állapotát, amihez semmi közük ...


Te uramisten.

2018. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Már megint ez a kórházas baromság. Kérem tegye fel a kezét, akitől valaha valaki bármilyen kórházban házassági anyakönyvi kivonat bemutatását kérte. Azt mondod a férjed, aztán jónapot (ő nyilván ugyanígy tesz, mármint feleségként aposztrofál), életemben nem halottam olyat, hogy ebből probléma lett volna és szerencsétlenségünkre "élesben" is tesztelhettem. Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek ez nem fontos? Normális ember nem attól érzi magát többnek, meg megbecsültnek, hogy férje van. Nálunk speciel pont én vagyok a házasság ellen,fegyverrel sem lehetne rákényszeríteni, pont a kedvesem kötött kompromisszumot avval, hogy akkor ne legyen esküvő, ilyen is van. Isten neki fakereszt. Ha én tiszteletben tartom és elfogadom, hogy rengeteg embernek ez számít és értéket képvisel, az én döntésem miért nem lehet ugyanígy tolerálni? Miért kell bárkinek is megmondóbembernek lenni és kinyilatkoztatni, hogy ez márpedig így nem helyes? Az, hogy nálunk most épp azt tolják fentről, hogy az az igaz ember, aki házas és lehetőleg kösd fel magad az első fára, ha nem vagy hívő keresztény és szülsz legalább két gyereket, az nem jelenti azt, hogy ez a normális. Én pont letojom ki mit gondol, az én életem én alakítom és nem, nincsenek anyagi különbségek a gyermek után járó juttatásokban aszerint, hogy házasok-e a szülők avagy sem, de ha lenne sem kötnék meggyőződésem ellenére érdekből papírházasságot e miatt. Mint a középkorban, komolyan, hadd döntse már el mindenki maga, miképp akar élni, nem lesz senki több attól egy dekányival sem, hogy meggyűrűzték, ha meg komplexusai lennének nélküle, akkor az ő készülékében van a hiba. Nem mindenknek az a non plus ultra, hogy hercegnőset játsszon egy napig a habcsók ruhában és nem álmodik kislány korától minden lány erről, engem konkrétan a víz kiver, ha csak rágondolok, ettől persze még hajrá, házasodjanak, engem ugyan nem zavar, a két tanús még kifejezetten szimpatikus is, ha azt se tenném. Mellesleg ami a papírmunkát illeti, lényegesen kevesebb vesződség egy apasági nyilatkozat, mint egy évekig húzódó válás, a statisztikát meg mindenki ismeri. Ettől függetlenül megértem, mások meg engem értsenek meg és ne tudják már jobban helyettem, hogy milyen is a párkapcsolatom immáron 27 éve és ne törjenek pálcát felettem a "Kovácsnék"., bár ha boldogok lesznek tőle, akkor azán felőlem megtehetik, lelkük rajta.
2018. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Annyit még hozzátennék, hogy akik valamilyen számomra felfoghatatlan okból kifolyólag leragadtak a 200 évvel ezelőtti állapotoknál, azoknak elárulom, bármikor lehet olyan nyilatkozatot (tanúkkal kézzel írottan, vagy hitelesíttetve) tenni, hogy akadályozottság, beszámíthatatlanság (ide tartozik a kórházi ápolás is) stb...esetén ki dönthet helyette, illetve kit lehet tájékoztatni az állapotáról, eleve ki a sürgősségi értesítendő (ICE), persze ezt csak a parások kedvéért, ha valaki szorulna miatta, és hivatalos irat fétise van, egyéb esetekben simán működik nélküle is, de legyünk akkor szabálykövetőek.
2018. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jún. 8. 15:12
 18/25 A kérdező kommentje:

11-es: Mi is 1 gyereket akarunk, most várom az elsőt és mivel már elmúltam 30 ezért nem biztos hogy szeretnék még egyet. Én is úgy látom, hogy 3 gyerektől számítja jobban a kormány a családot, holott itthon a másodikért, vagy elsőért kéne küzdeni, mivel kevés gyerek születik, legalábbis itthon, a kivándorlók inkább kint szülnek érthető okból.


Nem tudom mi ez az első házasulók kedvezménye, én még erről sem hallottam.

2018. jún. 8. 15:18
 19/25 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért kell támadni azért mert nem vagyunk még összeházasodva. Hihetetlen hogy mennyire el vagyunk maradva a nyugattól mentalitásban. Érdekes, ott nem köpködnének meg emiatt. Nevetséges. Előbb jött a gyerek, mint hogy megházasodnánk. Na és? Nem vagyunk vallásosak, tehát nincs emiatt még lelkiismeret-furdalásunk sem. Majd fogunk akkor ha a pici 1 év körüli lesz, áá de minek is magyarázkodom én sok olyannak aki ilyen konzervatív, begyepesedett nézeteket vall.
2018. jún. 8. 15:21
 20/25 A kérdező kommentje:

13-as: Mi van? Nem mindegy neked, hogy ki hogyan veszi fel a férje nevét, vagy egyáltalán felveszi-e?

Már rég nincs megtiltva hogy a nők használhassák a saját születési nevüket. Miért kéne feltétlenül felvenniük a férjük nevét, mintha mondjuk tulajdona lennének a férjüknek? Én sem szeretném és tudod miért? Azért mert apukám volt a példaképem, de sajnos 13 éves koromban meghalt. Mivel nincs testvérem ezért ezt a nevet senki sem fogja tovább vinni. A barátom, leendő férjem neve pedig nagyon hosszú és nem menne még az enyémnhez sem kötőjellel. Szeretném megtartani ezért a születési nevemet.

2018. jún. 8. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!