Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kulfoldi allampolgarkent...

Ha kulfoldi allampolgarkent szuletik egy gyerek lehet neki francia nevet adni?

Figyelt kérdés
En es a ferjem is francia allampolgarok vagyunk. Ha esetleg itthon szuletne meg a baba (mert sokat utazunk) adhatunk neki francia kereszt nevet, francia helyesirassal? Ertelem szeruen o is francia allampolgar lenne.

2018. jún. 9. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha francia allampolgar vagy biztosan jobban ismered a francia torvenyeket, tajekozodj ott.
2018. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
ez olyan mintha madagaszkariakat kerdeznem hogy lehet e magayr nevet adni a gyerekemnek. gratula a ferjednek hogy ilyen "okos" not fogott ki.
2018. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ismerősömék hasonlóan jártak, bár ott a kislány Magyarországon is adható nevet kapott, de külföldi helyesírással. Odette X.Y lett. Bár az nem egyértelmű, hogy ti Franciaországban éltek vagy Magyarországon? Mert ők alapból kint élnek csak évi 2 hónapot vannak itthon.
2018. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Tok mindegy, utolsó. Két francia állampolgárrol beszelünk
2018. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Tudomásom szerint igen.
2018. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten francia allampolgarok vagytok, es a baba is francia lesz, akkor termeszetesen igen.
2018. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Haha. Ez pont olyan, mintha a magyar férjemmel elmennék egy hétre nyaralni Olaszországba, ahol hirtelen megszületik a magyar gyerekünk, és megkérdezem, hogy akkor most muszáj lesz-e a Fernandónak anyakönyvezni a kis Ferikét.
2018. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Si l'enfant est reconnu par au moins une personne de nationalité française, son (ses) prénom(s) peut(ent) être français ou tout autre, reconnu comme tel par l'Académie Française.


Ha mindketten francia állampolgárok vagytok, feltételezem, hogy ezt megértitek, akárhol is éltek.

2018. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen koszi. Mi nem magyarorszagon elunk, csak nezegettem itt a kerdeseket, es lattam, hogy csak a kiejtesnek megfeleloen lehet “dzsenifernek” megy “hozénak” hivni a gyerekeket.


Es ha esetleg, de isten ments, itthon szuletne a baba csak tudni akartam, hogy igye nem kotelezo magyar nevet adni, vagy kulfoldit de magyar helyesirassal.

2018. jún. 9. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Simán:) Nekem francia az apukám, Caroline Jeanne Charlotte lettem.
2018. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!