Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves lányom végig nézte...

3 éves lányom végig nézte hogy az anyja haldoklik. Lehet ettől baja? Kell őt pszichológushoz vinni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem.

Azt látta hogy "elalszik csendesen", vagy ordítás, sírás hetekig egy kórteremben?

2018. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2018. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Én elvinném, egyébként valószínűleg nem rázta meg, mert kicsi.


Nyilván, ha pl. baleset áldozata lett a nejed vérző nyílt sebbel teljesen más, minthogyha otthon, akár hónapok alatt ment el.


Én is végignéztem, hogy anya lassan meghal 2-3 év szenvedés után. Szar volt nagyon de végig vidám és kedves maradt, nem mutatta előttem, mekkora is a baj.

2018. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az unokahugom volt jellen mikor meghalt a nagymamaja (agy daganat), csak elaludt ugymond de miutan a mentok kijottek es kezdtek az ujraelesztest a noverem meg akkor sem vitette be a szobaba. M9st 15 eves nagylany semmi gond vele es egyaltalan nem emlekszik a dologra.
2018. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oszinte reszvetem!
2018. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Szerintem lássa szakember mindenképpen. Attól, hogy van, aki nem emlékszik rá, nem tudhatod, hogy a lányodban később hogyan ütközik ki.

A legjobbakat kívánom nektek.

2018. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm


1# Sírás

2018. jún. 9. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem :(

Én elvinném a kicsit szakemberhez, biztos ami biztos... ártani nem fog.

2018. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ettől a konkrét ténytől lehet „baja”, hanem a feldolgozatlan gyász telepedhet rá az egész életére. A helyedben olyan szakemberrel beszélnék, aki konkrétan a gyász feldolgozásában tud segíteni – nem is biztos, hogy neki kell, hanem neked is ad tippeket, te hogyan kezeld ezt a dolgot. (A legjobb ilyen szakember Polcz Alain volt hazánkban, ha úgy érzed, érdemes olvasni a könyveit is.)

Én kicsit idősebb koromban veszítettem el édesanyámat, és nálam nem tudta ezt apám (és a család többi tagja sem) kezelni. Tudom, hogy a legjobb meggyőződésük szerint cselekedtek, ahogy azt is, hogy apám maga is nagyon szenvedett, mégis számtalan olyan „hibát” követtek el, ami miatt nem sikerült rendesen feldolgoznom a történteket. Nem vittek el a temetésre, nem beszéltünk eleget a dologról, igyekeztek „megkímélni”, hogy a felnőtteket erősnek lássam magam körül. Biztosan örültek, hogy nem hozom fel én sem a témát – de sajnos ez nem megoldás, egy felnőtt sem képes egyedül megbírkózni ezzel, nemhogy egy gyerek.

Persze, nagyon strapabíró az ember, és agyunk remek megoldásokat talál a szenvedés kiiktatására, nekem is a fél gyerekkoromat sűrű homály borítja, mert kizártam azokat éveket… de nem szabad azt gondolni, ezzel meg van oldva, a tudattalanban ott motoszkálnak a fel nem dolgozott traumák, és máshol, másképp bukkannak majd elő.

2018. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Szerintem is inkább Te konzultálj szakemberrel, Te állsz hozzá a legközelebb érzelmileg, ezért Te tudsz a legjobban segíteni.

2018. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!