Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás kérdés, ebben a...

Gyerektartás kérdés, ebben a helyzetben hogyan lenne mindenkinek jó?

Figyelt kérdés

Az anya vagyok, 2 gyerekkel és nem az a célom, hogy lehúzzam az apjukat!

A gyerekek 2/3 időt vannak nálam, a szünetek nagyjából le vannak felezve, ez 2 éve tök jól működik, a gyerekek is megszokták. Amúgy mindkettőnknek van új párja, akiket a gyerekek elfogadtak.

Havi 50e Ft gyerektartásban egyeztünk meg, amit fizet is rendesen, ezen kívül csak néha vesz nekik valamit, ha muszáj, de pl. simán lyukas cipőben járatta a gyereket, amikor nála ment tönkre.

A gyerekekkel kapcsolatos kötelességek 90%-át én intezem (szülői értekezletek, iskolai rendezvények, orvosi ellátás stb), ahogy a kapcsolatunk alatt is tettem, mert ő a munkája miatt ezeket nem tudná, amúgy én is teljes munkaidőben dolgozom, ahogy mindig is.


A lényeg: nemrég kijelentette, hogy nyáron nem fog gyerektartást fizetni, mert szerinte az olyankor nem jár, hiszen vele is sokat lesznek a gyerekek és neki akkor megnövekednek a költségei miattuk, nem akar még “engem is eltartani”.

Próbáltam felvilágosítani normálisan, hogy ugyan havonta fizet, viszont azt egész évre, tehát nincs benne szünet.

Szerinte nem kerül havi 100.000 Ft-ba a gyerekek ellátása, hiszen ugye még én is hozzá kell tegyek ugyanakkora összeget, mint ő.

Levezettem neki, hogy ne csak az anyagiakat nézze, hanem a rájuk fordított időt és energiát is, pl. amikor az iskolai dolgokat kell intézni vagy amikor orvoshoz, edzésre viszem a gyerekeket, neki ez mind bevétel kieséssel járna, ha neki kellene megoldania, amennyiben ő nevelné a gyerekeket.

Eddig viszonylag normálisan meg tudtunk beszélni mindent, így nem fordultam ügyvédhez, bírósághoz, mert nem volt rá szükség, viszont most úgy érzem, hogy sajnos muszáj lesz, mert ha már most, 2 év után ez van, akkor mi lesz később???


Tehát hogyan lehetne megértetni vele, hogy ne csak a pénzen megvehető dolgokat kalkulálja bele a gyereknevelésbe, hanem mindent, amit megteszek a gyerekekért és nem neki kell?


2018. jún. 10. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%

50/gyerek az eleg magas tartásdíj.... 100-e tartásdíj, 29,600 családi pótlék a két gyerekre, es meg neked a kisujjadat se kellett megmozditani, higy penzt keress. Érre jön a csaladiadokedvezmeny....

Emelni nem fogja a bíróság ezt az összeget, ha egyáltalán változtat rajta, ah csökkentés lesz. Ha neked gondot okoz a róluk való gondoskodás, akkor nem kellett volna nálad elhelyezni őket. A rájuk fordított időt nem szokás pénzben mérni. A szünetben meg továbbra is fizetni kell a tartásdíjat, de mivel a történetből az derül ki, hogy se gyermekelhelyezes se hivatalos tartásdíj megállapítás nem volt, ha most beszünteti a fizetést, akkor így jártál, max visszamenőleg követelheted rajta. Érdemes bírósághoz fordulni mindenképp, higy hivatalosan megállapított összeg legyen.

2018. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezték hogy apuka fizet 50 e/2 gyerek. Ez nem.kiugro összeg. Az átlag 20e/gyerek. Hát ha megteheted anyagilag,akkor várd meg hogy valóban nem fizet-e nyáron. Ha nem ősszel lépnék az ügyben. Ami fájó dolog,hogy ő most pénzben méri őket sajnos :(
2018. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

50 ezer 2 gyerekre van.

Igazad van, ez korrekt DE! az időráfordításod egyáltalán nem jó érv. SIMÁN elmegy egy gyerekre 100 havonta, ha beleveszed a rezsit, a ruhát, az ételt, az iskolai dolgokat, esetleges külön foglalkozásokat, nyári tábort, esetleges magánorvost (pl. fogász) pár játékot stb.

Szerintem 2-3 hónapig tegyél le neki egy tételes költségkimutatást, és rá fog jönni, hogy egyáltalán nem jár rosszul.

2018. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

50e Ft a 2 gyerekre a gyerektartás!

De itt nem is az a cél, hogy ezt emeljem, hanem hogy amiben anno megállapodtunk, mindkét fél részéről legyen betartva!

Nekem természetes, hogy a gyerekkel kapcsolatban mindent intézek, hogy minden rendben menjen, a másik fél azonban mindent csak pénzben tud mérni és ezeket a dolgokat semmibe veszi (többek között a kapcsolatunk is erre ment rá).


Az eszem azt mondja, hogy fordítsuk meg a helyzetet és intézzen ő mindent, én fizetem az 50e Ft-ot neki. Így sokkal jobban járnék mind anyagilag, mind időben, hiszen a hétköznapjaim szabadok lennének, akar tudnék többet dolgozni és így a bevételem is nőne vagy akár magamra is fordithatnám.

Persze nem birnék lemondani így a gyerekekről, de másképp hogy tudnám vele megértetni, hogy a gyereknevelés nem csak pénzben mérhető?

2018. jún. 10. 10:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben a sulikezdés tutira nem 50 ezer gyerekenként. Akkor meg fogja emelni a 25/gyerek összeget a kellőre, vagy azt neked kell majd kigazdálkodnod, ő meg egyenletesen fizet? Hmm?

A számlák eltevése jó ötlet.

2018. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Nyáron úgyis elviszi a gyerekeket. Gyakorolhat.
2018. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Bocs, én gyerekenként értelmeztem a tartásdíjat. Két gyerekre összesen az 50 reális. A mondandóm többi része tovabbra is áll. Amúgy meg nyilván nem most lett ilyen, a gyerekekkel ezelőtt is te törődtél, itt semmi változás, nyilván nem érti mij a probléma, ahogy mondjuk én sem. Te akartad nevelni őket, evidens, hogy a munka 90%a a tiéd. Az egyetlen, ami nem jó itt, az az, hogy -nyáron nem akar tartásdíjat fizetni. De ha egyszer nincs meg jogerős birosagi itelet se, akkor azt is megteheti. Irany a birosag -bar eselyes higy mar itelkezesi szunet van-es kerd a hivatalos elhelyezest es a huvatalosntartasdij megallapitast
2018. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező teljesen megértelek az én exem fel annyit fizet mint amennyit kellene neki...


Én is azt mondanám, hogy igaz hogy nála is lesznek, viszont neked ugyanúgy kell fizetned a számlákat, a számla az előző hónapról, meg szerintem az iskolakezdést is mondhatod. ez nem úgy működik hogy valamiben megegyeztetek és ő eldönti , hogy most nem fizet mert nyár van, lehet jobb lenne a bíróságra menni , hogy legyen hivatalos, mert hidd el csak egyre kapzsibbak lesznek.

2018. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki, hogy oké, ne fizessen ebben a 3 hónapban, de akkor a gyerekek őszre való beiskolázását teljes mértékben állja. Így tuti nem téged tart el abból a havi 50-ből a nyáron... Vezesd le neki, hogy mekkora összeg lesz az. Ruha, felszerelés, játék, minden ami kell szeptembertől. Simán több lesz, mint 150, aztán döntsön.
2018. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Itt apa a nyári szünetben nem akar fizetni, amikor fele időben nála vannak a gyerekek.

Szerintem egyezz meg vele úgy, hogy ok, a nyáron akkor ne fizesse csak a felét a nyáron, de iskola kezdésre a gyerektartás+ az iskolakezdési költségek fele az övé.

2018. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!