Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem barátkoznak az...

Miért nem barátkoznak az anyukák? Vagy mindenkinek jó egyedül rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Bármikor vagyunk a védőnőnél vagy gyerekorvosnál, hiaba van ott 3-4 anyuka a babájukkal, mindenki hallgat, elvan egyedül. Amikor elkezdek velük beszélgetni, akkor jókedvűen csevegnek, de egyszerűen nem kezdeményeznek. Az utcánkban van egy anyuka, hasonló korúak a babáink és mondtam neki, hogy nyugodtan csörögjön be, iszunk egy kávét, elmegyünk sétálni, mert tudom, hogy neki még annyi társasága sincs, mint nekem. Látszólag nagyon őrült neki, még a férje is külön köszönte, de ennek 3 hete és sehol senki.
2018. máj. 3. 13:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Nekem pl.: nagyon jó volt egyedül.
2018. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
27%
Ez nálunk is így van, mindenki ül a védőnőnél, mint a kuka, igaz még csak kismamák. Pont legutóbb gondolkoztam el rajta, hogy ott ültünk 4-5-en síri csöndben, miközben tippeket, tanácsokat, tapasztalatokat is megoszthatnánk egymással :D érdekes...
2018. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
48%
Szia én is így vagyok ezzel igaz mégcsak kismama vagyok 23 hetes de jó lenne ha lenne valaki hasonló helyzetben hogy tudjunk dumálni vagy hasonló támogatni egymást
2018. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Én mondjuk nem vagyok anyuka, de ettől függetlenül utálok ismeretlenekkel pofázni. Szociális fóbiám van, úgyhogy az holtbiztos, hogy nem kezdek beszélgetésbe. Amúgy is utálom az ilyen kötelező jellegű beszélgetéseket: kinek hány gyereke van, mit dolgozik, stb. Dögunalom! Nem érdekelnek ezek az információk, akkor minek beszélgessek róla? A másik meg, az erőszakosan barátkozókat is utálom. Itt ahol lakom, van a házban egy nő, aki állandóan dumálni akar mindenkivel, engem is állandóan megállított, és olyankor egy órán keresztül beszélt és nem lehetett megszabadulni tőle, nem érdekelte hogy dolgom van és mennék. Leráztam, most meg még ő van megsértődve, ahelyett hogy magába nézne, vágja a pofákat és még köszönni se nagyon akar. Azt hiszi hogy érdekel? Hát pont leszarom.
2018. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

védőnőhöz, orvoshoz nem barátkozni jár az ember. Ha erre van szükséged, menj el baba-mama klubba és ott barátkozhatsz. nálunk a védőnők is szerveznek havi 1x. vannak jó barátaink, akiket 7 éve így ismertünk meg és azóta is összejárunk. a szomszéd csajjal meg nem, pedig 3 hónap van a gyerekek között. számtalanszor megbeszéltük, hogy oké, majd összecsörgünk, aztán azóta is...


nincs olyan, hogy "nyugodtan csörögjön be"... mikor? és ha alszik éppen a kicsi? legközelebb ne egy majdani időpontot adj meg, hanem csapj le rá séta közben, hogy MOST nem inna egy kávét/limonádét?

2018. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Introvertált vagyok, eszembe nem jutna másokkal szóba elegyedni magamtól csak úgy, azért, hogy valami lényegtelen hülyeségről cseverésszek. Lehet, hogy az általad említett anyuka is ilyen. Nagyon jól megvan egyedül, csak nem akart veled paraszt lenni. Itt van egy jó cikk, a végén összegyűjtve pár ismertetőjegy: [link]


Persze kicsi a valószínűsége, hogy egy váróban mindig mindenki ilyen legyen. Lehet, hogy sokaknak csak nincs hangulata megszólalni, keveset aludtak stb. Próbálkozz, hátha valaki beszédesebb lesz.

2018. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Nekem vannak bartaim, de nem csak azert baratkozunk, mert a gyerekeseknek "illik". Nincs is mindenkinek gyereke. Oszinte leszek, engem nagyon nem erdekelnek, tippek, tanacsok, koszonom szepen, en tudom, hogy jol csinalom. Szivesen beszelgetek, nem vagyok visszahuzodo, de vannak infok, amiket nem osztok meg szivesen, es mase se erdekel...
2018. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Szörnyen introvertált és antiszociális alkat vagyok. Egyszerűen viszolygok az idegenek közelségétől, beszélgetni meg végképp utálok velük így nem kezdeményezek sosem. Ha valaki elkezd velem beszélgetni és olyan kedvemben vagyok akkor szívesen eldumálgatok de nincs az az isten hogy én legyek a kezdeményező. Ja és becsöngetni sem fogok senkihez csak úgy hogy na akkor jöttem dumcsizni adj egy kávét. Kellemetlennek érezném pedig a férjem biztos rugdalna engem is mert egy mamibarátom sincs és az egész napomat a kutyával, lassan meg majd hárman a babával fogjuk tölteni. De egyébként ez nekem tök jó, marha jól elvagyok "egyedül". 38hkm
2018. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagy egyedül. De az Olyanok miatt, mint a válaszolók többsége, inkább csendben ülök én is.

Sokszor félnek kezdeményezni az anyukák. Először én is ilyen voltam, de aztán megtanultam nyitottabb lenni.

2018. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

Viszonylag fiatal anyuka vagyok, 22 èves, ès külföldön nôttem fel, nemrèg költöztünk Magyarországra. A lányom 2 éves. Teljesen más környezetben nôttem fel, más az emberek mentalitása, más tényleg szinte minden. No ès a korosztályomban nem is sok anyuka van. Rám sokszor furán néznek, sôt, múltkor az egyik nô megkèrdezte, hogy ô az èn lànyom-e, ès mondtam, hogy igen. Erre leesett az álla, ès mondta, hogy ô csak viccbôl kèrdezte, meg hogy-hogy gyerekem van, mikor mèg èn is csak egy baba vagyok. Utàna nem volt sok kedvem beszèlgetni :-) elhiszem, hogy Magyarországon jóval kèsôbb vàllalnak gyereket az emberek àtlagosan, ès furcsa nekik, de miutàn a pàrommal 2 ève közösen neveljük a lànyukat mindenkitôl teljesen függetlenül (nem kapunk se anyagi se màs segítsèget senkitôl), akinek mindene megvan, ezèrt kicsit erôs volt nekem, hogy lebabázott.

Persze tudom, hogy nem mindenki ilyen, ès szoktam nagyon jókedvû tündèri anyukàkkal is talàlkozni, akikkel nagyon nagyon szívesen beszèlgetek, de Magyarorszàgon pl nem mennèk oda olyan nyugodtan beszèlgetni egy anyukàhoz a vàróteremben vagy jàtszótèren. Külföldön valahogy mindig termèszetesen jött, hogy az anyukàk nagyrèszèvel elkezdtèl kommunikàlni ilyen helyeken :-)

2018. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!