Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos a gyerektartás fizetése?

Jogos a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából van egy fia, fizeti a gyerektartást rendesen, most emeltetni akarja a volt párja, de a gyerek egyik hétvégén itt , másik hétvégén anyósomnál van, hétfőn , szerda délután nálunk van , megfürdik aludni viszük haza. Ha valami kell a gyereknek, rögtön hívja a párom. Most több gyerektartást akar, tudom az jár, de nem , hogy többet szerintem még azt se költi a gyerekre mert mikor. Amikor gyakorlatilag otthon sincs. Mi a véleményetek?

#Gyerektartás fizetése #gyerektartás emelése
2018. máj. 25. 15:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a fia, és mennyi a jelenlegi gyerektartás?
2018. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem jogos.
2018. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
50%

Igen, jogos, hogy fizeti, mert azt annak kell fizetnie, aki nem él a gyerekkel.

Heti két délután és két hétvége egy hónapban semmire nem jogosítja fel.

2018. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Anyósom is a nyakunkra jár , ha nála van hétvégén a gyerek, hogy ez meg az kell neki, vegye meg az apja.
2018. máj. 25. 15:12
 5/46 npdc válasza:
75%
Mindenképp keressetek fel egy családsegítőt, vagy egy ügyvédet. Mert ha bizonyított, hogy tulajdonképp ti tartjátok el így is a gyereket, akkor teljesen jogtalan a tartási díj növelése. Tényleg érdemes utánajárni az ilyen dolgoknak, mert eredetileg(!) a gyerektartási díjat teljes egészében a gyerekre kell költeni, öncélú javakra/szükségletekre nem felhasználható. Érdemes lenne megtudni, hogy beszéltetek -e már erről a másik szülővel, vagy hogy egyáltalán miért "követel" több pénzt? ;)
2018. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%
Kb a hét felét tölti otthon. SZerintem nem jogos.
2018. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%
Ha megemelik, ne vegyetek neki semmi egyebet. Ha jön anyuka hogy ez meg az kellene, mondjátok hogy több a tartásdíj, vegyen ő abból a pluszból.
2018. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Megtudta, hogy párom többet keres, azért akarja. Milyen hét felét van otthon? Oviba jár, hétfőn délután itt van 8ig, kedden délután anyukánál, szerda délután itt, csütörtök otthon, péntektől vasárnap 8ig vagy itt vagy anyósomnál, azt is számoljuk mikor alszik úgy lehet a hét fele.
2018. máj. 25. 15:20
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora összeget szeretne, és mekkora a jelenlegi?
2018. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
53%

Óvodai dijakat ki fizeti? Etelt, ruhat gyogyszert, jatekot ki fizeti? Honnan van a gyereknek otthon meleg viz, futott-hutott lakás, áram... anyámkínja...szerinted egy gyerekre csak sz étel a koltseg? Az, hogy anyósodnál van, ahhoz semmi közöd.

Értem en a te logikád is, de oszinten mennyi gyerektartast fizet a parod?

2018. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!