Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor állt fel a babátok?

Mikor állt fel a babátok?

Figyelt kérdés

Az én babám 7 hósan felállt, előtte megvolt a kúszás is, mászás.

Mielőtt felállt volna, előtte egy héttel már térdelt. Szerintem ezzel semmi gond nincs, valaki azt mondja ne hagyjam állni..

Akkor mégis mit csináljak vele? Kötözzem ki? Semmit nem erőltettem, magától csinálja..



2018. jún. 14. 13:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit fűznék hozzá, hogy miután felállt, kb 1-2 hétre rá már ült is.
2018. jún. 14. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Most mi a kérdés???

Hogy az enyém mikor állt fel, vagy hogy te mit csinálj a tieddel...

2018. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Semmit ne csinálj vele, minden amit maguktól csinálnak normális és nem káros. Nem tudod úgysem korlátozni, miért mire gondol, aki ezt javasolja? Rúgd ki alóla a lábát? Nyugi, ügyes baba!
2018. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Első 6,5 hónaposan, második 8 hónaposan. Amíg önállóan csinálja, nincs gond, sőt... Ügyes, erős baba.
2018. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
7-8 hónaposan, teljesen normális, az ismerősöd meg hülye. Mi az, hogy ne hagyd állni? Baromság.
2018. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyik 7, a másik 8 hónaposan, de ő pl csak kúszott ekkor még, a mászást utána kezdte. Semmit ne csinálj, hagyd állni, a saját tempójában fejlődni!
2018. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon korai felállásnál (4-6 hónap) valóban szokták javasolni a gyógytornászok, hogy "ne hagyd", de ez nem lekötözést jelent. :D

Hanem pl.: ha járókában, kiságyban húzza fel magát (és nem úgy áll fel, mint egy erre "érett" baba, hogy feltérdel, majd egyik lábbal indítva talpraáll és karral csak kapaszkodik, de nem húzza), akkor vedd ki belőle illetve minél tágasabb terepre tedd, ahol kevesebb a lehetőség, hogy felhúzza magát. Persze ott is megtanul majd. Nem kell kirúgni a lábát. :)

2018. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is mondták, hogy tartsam lent..kérdeztem a gyerekorvost, hogy hogyan lehet lent tartani.Jót nevetett rajtam.Azt mondja, ha a gyerek akar akkor áll aztán kész.Nem én erőltetem maga csinálja és neki is minden megvolt előtte aminek meg kellett lennie. Azzal van állítólag baj, ha kihagy egy-egy mozgásformát.6.5 hónaposan állt fel.
2018. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy hagyd állni. Az enyém is hét hósan állt fel.

Van, amelyik előbb. Ha magától áll fel, nem gond. Csak ha állítva van.

2018. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Az első szülinapja előtt 1 héttel, 11 hónaposan.


Jajjj, ne hagyd állni...micsoda tanács :) Amit magától csinál a baba,az nem baj.


kórházban voltam a kislányommal, mikor a szomszéd rácsos ágyban a pici 7-8 hónapos roma baba körbement kapaszkodva az ágyon. Csak néztem. Mondta a védőnő, hogy van ilyen is. (Megemlítettem neki, annyira hihetetlen volt). Az én lányom meg 14 hónaposan indult el :)

2018. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!