Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti a babátok születése utáni...

Ti a babátok születése utáni 1-2 évben dolgoztatok valamit? A párotok hogy állt ahhoz, hogy a baba gondozása mellett nem tudtok annyi pénz 'hazavinni'? A gyed/gyes ugyebár nem valami sok.

Figyelt kérdés
Én alap gyedet kapok, és a párom azt szeretné, ha dolgoznék valamit a pici mellett. Bár a keresetéből bőven meglennénk, de ő nem akar eltartani minket teljesen. A kérdés az, hogy egy újszülött mellett mit lehetne dolgozni.
2013. márc. 7. 15:17
1 2 3
 1/21 zabmester ***** válasza:
79%
GYED alatt nem is dolgozhatsz! Amúgy a párod erre miért nem gondolt a gyerekvállalás előtt? Számára nem volt nyilvánvaló, hogy egy babával egy ideig otthon szokás lenni?
2013. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Hmm. Hát az én férjem semmit se szólt hogy nem viszek haza annyi pénzt. És igen szarul esett volna ha kifejti mint a te férjed hogy NEM SZERETNE eltartani minket teljesen. Közösen vállaltuk a gyerekeket, az én "munkám" kvázi az hogy a gyermekünket napi 24 órában ellássam, szoptassam, etessem, szórakoztassam stb. ő pedig "cserébe" dolgozik. Van gyedem is természetesen. De azért ez nagyon meredek elvárás hogy te dolgozzál az újszülött mellett...

Nem azt mondom hogy lógassa otthon a lábát az ember a gyerek iskolás koráig vagy ilyesmi de azért ez meredek hogy azt szeretné hogy dolgozz ...az érdekli hogy te mit szeretnél?? Vagy hogy bírnád e?

2013. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok ja vagy mondd meg neki hogy cseréljetek, legyen otthon ő te meg majd dolgozol és te is ELVÁROD hogy mellékesen még dolgozzon is a baba mellett..
2013. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tervezett baba volt, nem is akarta megtartani. Én szerettem volna, mondtam, hogy egyedül is. Ő azt mondta, hogy szeretné, ha vele maradnánk, még ha alapból ő másként döntött is volna. És vállalja a dolgokat. Mégis napi szinten a fejemhez vágja, hogy nem szívesen tart el minket. És most kitalálta, hogy indítsak vállalkozást, adjak be pályázatot. De rokonaim itt nincsenek, a picit nem tudom senkire sem hagyni. Így mit lehet otthon vállalkozni. És ugye elég kockázatos is, mert semmi nem garantálja, hogy jövedelmez, és egyéni vállalkozóként a gyedet is elveszítem. Ezért kérdezem, ki hogyan old meg hasonló helyzetet.
2013. márc. 7. 15:27
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj (még mindig a 2es) szerintem ez így nagyon nem jó, egy vállalkozást ami jól is működik és jövedelmezni is fog elég nehéz beindítani ahhoz azért idő kell elszántság sok sok belefeccölt munka pláne eleinte mikor még nem ismernek stb. És mindezt pici baba mellett...hááát nem vállalnám megmondom őszintén.

Nem tudom a párod miért ilyen amilyen talán már megbánta hogy mégis részt akart venni ebben a baba projektben. Nagyon önzőnek tűnik így leírás alapján és nem fest úgy mintha nagyon szeretne téged...

Lehet jobban járnál egyedül úgy hogy gyeden vagy és gyerektartást ad. :(

2013. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Jégtánc ***** válasza:
91%
Hát igen,ahol közösen szeretnének gyermeket,ott fel sem merül az a probléma mint nálatok.... Nem nem dolgoztam,itthon vagyok még a lányommal.Most 1 éves.Természetesen nem várja el tőlem a párom hogy elmenjek dolgozni, nem is vágja a fejemhez.Szép is lenne....
2013. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Pár nappal ezelőtt is azt mondta, nem akarja, hogy elmenjek. Ugyanakkor eltartani sem akar minket. Így nehéz nekem is eldöntenem, mi lenne jobb. Ma annyit mondott, mikor arról beszéltem neki, hogy ez nem túl életszerű, ez a vállalkozás ötlet egy újszülött mellett, hogy 'nekem mindegy, hogy mit csinálsz, csak csinálj valamit'. És hogy majd veszünk fel alkalmazottat, és csak néhány telefont kell intéznem. Bevallom nekem ez így nem túl reális elképzelés. Ezért is akartam tudni másoknál hogy van ez.

Bár mindenütt azt olvasom, hogy egy újszülött mellett másnak sem marad energiája semmire....

2013. márc. 7. 15:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
De mi ebben a logika? Azért minimális juttatást kapsz a babára. Titeket nem akar eltartani, de az alkalmazottat meg fizetné? :O Amúgy a babához hogy viszonyul? Ha kell a kicsinek valami, ki veszi meg?
2013. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Golan Trevize ***** válasza:
85%

Előre tudtuk, hogy mennyi bevétel kiesésünk lesz.

A feleségem akkor ment vissza dolgozni, amikor jónak látta, teljesen az ő döntése volt. Ha később akart volna visszamenni, abban is támogattam volna.

2013. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ő azt remélné, hogy a vállalkozás kitermeli az alkalmazott fizetését, meg még plusz nyereséget is, ami az én 'keresetem' lenne, és több lenne, mint a gyed+csp.

Ha kell valami a picinek, megveszi, de húzza a száját a kiadás nagyságától függően. És nyíltan el is mondja, hogy nem szívesen. Ettől függetlenül megveszi, amire szükség van.

2013. márc. 7. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!