Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok magyar megfelelőjét a...

Tudtok magyar megfelelőjét a Neveah névnek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a név,vagy a szinté ehhez hasonló csak A-val az elején Anaveah.A kislányunk itt fog születni Magyarországon,az apukája nem magyar,így adhatnánk ezt a nevet,de nem szeretném hogy később problémája legyen belőle.Ha lenne magyar megfelelője a két névnek,az külön jó lenne.Ti tudtok ilyet vagy ezekhez hasonló nevet?
2018. jún. 14. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarban adható a Néva és az Annavera.Hangzásban ez a kettő áll szerintem a legközelebb az álltalad említett nevekhez.

Ha számít a jelentés is,akkor ha jól olvastam a Neveah név az angol Heaven szóból lett alkotva,szóval kereshetnétek hasonló jelentéssel bíró neveket is.

2018. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Miért nem adod így? Az emberek majd megszokják.
2018. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A Névát néztük mi is.

Azért idegenkedem picit tőle hogy ne magyar nevet adjunk mert attól félek nem fogják tudni kimondani az emberek a gyerek nevét.

2018. jún. 14. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a Néva szép. A Neveah-ról egyből a Nivea krém ugrott be. Bár a hangzása szebb, de ha be kell diktálni a nevét, hülye szituációkba kerülhet:


- Neve?

- Neveah.

- Ah? Az meg milyen név?

2018. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Leírnád hogy kell kiejteni ezeket a neveket?
2018. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a Nevena hasonlít rá, legalábbis a Neveah írott formájához. A Nevena ugyan szláv eredetű.
2018. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem igazán tudok angolul, de a Neveah-t nem Nevinek kell ejteni? Mert ha igen, akkor szerintem ez fiúsan hangzik. Egyből a Levente Levi becézése ugrik be róla. A Néva nekem nem jutna eszembe, de abszolút vállalhatónak tűnik.
2018. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Nevena is szép, de jelenleg az MTA listáján nem szerepel.
2018. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt a nevet többféleképpen lehet írni,nekünk kettő tetszik leírva(idr csak az egyiket írtam),tehát nem lenne ilyen probléma hogy

"Neve?

Neveah

Ah a neve?".Nem tudom melyik válaszoló írta.Nevaehként írva is tetszik.De egyébként nem így ejtük ki hogy 'Nevea'.A kiejtés 'Neveja',az Anaveahnak 'Eneveja'.Persze nem tudom leírni csak így nagyon magyarítva.Ez is felmerült hogy kérvényeztetjük magyar helyesírással, h nélkül,de úgy nincs meg az a szép kiejtés.

2018. jún. 14. 16:47
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha valakit nagyon érdekel rákerestem a kiejtésre.Kicsit ugyan különböznek a kiejtések,nyilván mert más a betűk rendje.

Neveah

[link]

Nevaeh

[link]

2018. jún. 14. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!