Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Srácok valaki megtudná mondani...

Srácok valaki megtudná mondani ezen alkatrészek magyar megfelelőjét?

Figyelt kérdés

Egy 3d nyomtatót szeretnék építeni itthon, de jobbára csak angol leírásokat találok. Kiszótáraztam egy-egy kifejezést, de nem hiszem hogy a magyar műszaki neve is ugyanaz.


6mm GT2 belt pulley 20 teeth 8mm bore

Linear Bearings 8mm

608 Bearings (O=22mm I=8mm W=7mm)

M12x500mm Threaded rods

10 meters 6mm GT2 belt

End stops on PCB

Pneumatic quick release fittings 4mm OD (1/8" or 5mm thread)

Braided cable sleeving 18mm flat



2016. jan. 2. 12:38
 1/8 A kérdező kommentje:

Ide belinkeltem, hogy mely alkatrészekről van szó. A magyar név azért kellene, mert szerintem ezeket itthon be lehet szerezni, csak nem tudok rákeresni.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. jan. 2. 12:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

belt pulley - fogasszíj, jelen esetben 6 mm széles, GT2 profillal

linear bearing - lineáris csapágy

608 bearing - 608 számjelzésű görgőscsapágy (8x22x7, itthon is ez a jelzése)

threaded rod - menetes szár, jelen esetben M12 menettel, 500 mm-es hosszal

end stop - végálláskapcsoló

pneumatic quick release fitting - levegős gyorscsatlakozó, ebben a leírásban 4 mm-es kivitelben, 1/8"-os vagy 5-ös metrikus menettel

braided cable sleeving - na, ezt nem tudom fejből, kábelburkolat lehet, a linkelt keresés alapján árnyékolóharisnya

2016. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm. Boldog új évet neked.


Az a véleményem,hogy nem kell a világ másik oldaláról rendelni ezeket.

2016. jan. 2. 13:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy milyen leírás alapján építenéd a gépet, és ami még inkább érdekel, hogy a vezérlést hogyan oldanád meg, valami kész vezérlő egységgel?

2016. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Üdv! Persze. Ezt a projektet követem:


[link]


Elég költségesek bizonyos elemek. Lehet hogy módosítok rajta. Pl a listában szerepel egy 100 dolláros fa alapanyag, szerintem ezt olcsóbban is meglehet oldani stb. 100 ezer ft alá szeretném szorítani a költséget.


Az elektronika egy arduino-ból és egy RAMP-ből áll, de ha megnézed a listát látni fogod. Vannak videói is a srácnak.

2016. jan. 2. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én a helyedben ezt építeném, sokkal olcsóbb

2016. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítésképp a 2-eshez:


A belt pulley az a szíjtárcsa, 6mm-es GT2-es szíjhoz, 20 fogas, 8mm-es furattal. A kábelharisnya meg nem feltétlen árnyékoló, olyan is lehet, aminek csak az összetartás a célja. Jobban mutat, mintha kábelkötegelőzve lenne, és megfelelő méret esetén jobban is tartja össze a vezetékeket.

2016. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, elnéztem. A belt a szíj, a pulley a szíjtárcsa. Gyanús is volt a 20 fog, szíjhosszt nem így szoktunk megadni, de tudjuk be az év eleji általános szétesettségnek. :-)
2016. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!