Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiunkat Atinak szeretnénk...

Atika153 kérdése:

A fiunkat Atinak szeretnénk elnevezni (Attila becézése), de ez nincs rajta az anyakönyvezhető nevek listáján. (? )

Figyelt kérdés
Ha új nevet szeretnék kérvényezni akkor az feltétel, hogy csak akkor fogadható el utónévként egy becenév ha a középkorban is használták már személynévként. Szerintetek lenne esély, hogy elfogadják?

2018. jún. 17. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni, hátha...


Viszont nem értem, miért akarjátok hivatalos keresztnévként így, hogy Ati, mert ez elég komolytalannak hangzik. Például: Dr. Varga Ati. Fene tudja, én nem adnám.

Látom, a felhasználói neved is Atika, gondolom, Attila vagy. Esetleg a párod Attila. Nem írtad, férfi vagy-e, vagy nő.

Ha nagyon ragaszodtok hozzá, adjátok be a kérelmet, hátha. Mint írtam, én nem adnám.

2018. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
*ragazkodtok
2018. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelni nem tudom, miért nem jó az Attila. Ti nyugodtan hívhatnátok Atinak.
2018. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat: ragaszkodtok. Már nekem unalmas a javítás, csak nem akarom úgy hagyni.
2018. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen Ottó, az rövidebb. Tudom amúgy hangzásra tök más. Én se szeretném, ha engem becenéven anyakönyveztetnétek; ezt azért gondoljátok át mégegyszer. Nem tudnám komolyan venni a szüleimet; hogyha egy direktbe becenéven anyakönyveztetnének. Meg úgy érezném, és ez tök rossz lenne; hogy a szüleim se vesznek engem komolyan, nem tekintenek teljes értékű embernek, mert csak egy becenéven akartak anyakönyveztetni. Nekem tök rosszul esne. Mintha egy kis játékbabának tekintenének, akinek csipkedik az arcát, meg ugyu-bugyu; és sose hagyják felnőni, meg nem is veszik komolyan, nem is gondolják, hogy ő egyszer felnőtt lesz. Amúgy egyébként érdekesség-képpen, már lehet rendes , magyar írás szerint is anyakönyveztetni, tehát lehet Atilla is mostmár. Esetleg. De mondjuk mindegy, nem az én életem, csak gondoltam, leírom; egyébként igen, kérvényezni kell, de már talán nem is az MTA-nál, hanem a helyi önkormányzatnál, talán azt olvastam a múltkor. Egyébként itt Gyik-en olvastam egy olyat; hogy valakinek van egy 30 év körüli barátnője, hívják XY-nak, már nem tudom, lehet, hogy az oda se volt írva; és akkor , 30 évvel ezelőtt még engedélyezett volt adott név; de ma már nincs benne az utónévlistában. Egyébként, még egy érdekesség képpen; volt olyan is, most nem néztem meg, de állítólag már az sincs, hogy egy ideig rajta volt a Zsejke pontos j-vel is a listán, de már újra csak Ly-os jével lehet. De amúgy ha megpróbáljátok tehát az Atit, lehet, hogy engedélyezik, lehet, hogy nem.
2018. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A múlt hónapban adtak ki nyilatkozatot, hogy a becéző férfineveket nem akarják engedélyezni.


És hülyeség is lenne egy 50 éves férfit eleve becéztetni.

2018. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Attila és Atilla 😊

Ha már ugyanazt szeretnéd, de mégis mást. Mind a kettő anyakönyvezhető.

2018. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attila gyönyörű név. Én így anyakönyveztetném. Amúgy én is olvastam, h nem akarják engedélyezni a becézett ffneveket hivatalosként.
2018. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hada Renáta második gyerekét várja vagy miafene?

Mert az is Pistinek nevezte el a fiát, nem volt jó neki az István...

Neki sem engedélyezték, hála az égnek még nem ment el az eszük ott az MTA-n. 😁

De az a liba inkább eszkimónak vallotta magát, mert az eszkimó nyelvben van Pisti név.

Ha ennyire "különlegeset" akarsz, keress te is vmi idegen nyelvet, amiben van ilyen név, hogy Ati és valld magad hottentottának.

2018. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem hagyjátok. Nincs sok esély rá. Legyen Attila, és szólítsátok Atinak, ha szeretnétek. Ha pedig az Attila nem tetszik, keressetek új nevet. Nehéz elképzelni, hogy ennyire ragaszkodtok ehhez.
2018. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!