Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magyar anyakönyvi kivonatban...

A magyar anyakönyvi kivonatban magyar írásmóddal kell-e majd szerepelnie gyermekem névének?

Figyelt kérdés
Angliában született a kislányom és az angol anyakönyvi kivonaton Sonia-ként van írva a keresztneve. Magyar anyakönyvije még nincs de viszont hamarosan arra is sor kerül. Az lenne a kérdésem, hogy abban mindenképpen csak Szonja formájában lehet-e feltüntetve a neve? Egyáltalán nem lenne probléma a számomra csak kíváncsi vagyok. Ha valaki tudja és válaszol azt megköszönném.

2018. jún. 21. 21:22
 1/7 anonim válasza:
98%
sztem nevet nem módosítanak. ha hivatalosan Sonia, akkor az is marad szerintem
2018. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Sonia lesz.
2018. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Csak Angliában született vagy esetleg te/apukája angol állampolgárságú? Ha csak ott született, nem vagyok benne biztos, hogy marad Sonia, mert Magyarországon magyar szülők gyermekét csak magyar helyesírás szerint lehet anyakönyvezni.
2018. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Marad Sonia
2018. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak Angliában született. Egyikünk sem állampolgár. Az vajon számít valamit, hogy apuka nem magyar? Vagy az mindegy?
2018. jún. 21. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Amikor a magyar anyakönyveztetèst intèzitek, akkor nyilatkoznotok kell, hogy melyik íràsmódot kèritek.
2018. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok, kicsit utánaolvastam. Szóval kérhetitek, hogy maradjon Sonia és azt is, hogy írják át Szonjára.

Igazából csak azért kérdeztem, hogy bármelyikőtök nem magyar állampolgár-e, mert abban biztos voltam, hogy abban az esetben maradhat Sonia. Valamiért sokan magyarként is preferálják a külföldi írásmódot. De most már tudom, hogy jelen esetben nem számít, választhattok, hogy hogyan anyakönyvezzék.

2018. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!