Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemel szólni a munkált...

Mikor érdemel szólni a munkáltatónak a terhesség tényéről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, ha az orvos megálapítja a terhesség tényét akkor szólnék, hogy a beosztást változtassák meg, mert éjszakázni akkor nem szeretnék. Eléggé felborítja a szervezetemet és egyedül vagyok egy műszakba szóval streszes.. (Egészségügyben dolgozom)

Baj lenne ha szólnék egy párhetes terhesség miatt? Természetesen nem kürtölném világá csak az illetékesnek. Illetve az lenne a kérdésem, h ha 12.hétig dolgoznék akkor egyből táppénzre kellene mennem vagy a maradt pihenő és fizetetszabijaimat adnák ki és csak utána írnának ki táppénzre ill. Ha úgy döntök, h 12.hétig dolgozom, de közbe hányinger meg rosszulét kerülgetne akkor elmehetnék táppénzre? Ebbe belekötnének? Említettem, hogy egészségügyben dolgozom szerintetek meddig kellene dolgoznom? Sok a stresz, a sz..rral dobálás a munkatársak között meg a hatalmi harcok. Ezt lelkileg eléggé nehezen viselem.

Remélem nem írtam olyan sok butaságot, köszi a segítséget!



2017. jan. 1. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igazabol semmibe sem köthetnek bele, ha van orvosi papìrod! :) de TP-RE ugy mehetsz el ha doki kiìr/veszelyeztetett terhesnek vesz. 8vagy 9-es kòd azt hiszem! :)
2017. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Csak magaddal es a babáddal törődj! Ok sosem fognak veletek! Vagyis, igen, szólj minel előbb, hogy ne éjszakázz. Érdemes először a szabit kivenni es utána táppénzre menni. Mert másfél ev után mar elvesz a szabid gyed után, ha előtte nem vetted ki. Es igen, nyugodtan menj el táppénzre,ha hányingered van, rosszul vagy. Háziorvos írhat ki. Szóval csak magatokkal törődj. Ellenkező esetben a munkahelyed sosem viszonozza.
2017. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

van amelyik munkahely csak időarányosan adja ki a szabikat. Szal ha mondjuk márciustól otthon maradnál, akkor csak a január-február-márciusra járó szabit.

Mit dolgozol? Van, ahol terhesen az elejétől nem lehet.

2017. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, az első pillanattól kezdve kiírhatja a haziorvos! Meg szivhang sem kell!!
2017. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elméletileg időarányosan kellene kiadniuk. Ápoló vagyok egy pszichiátriai intézményben ahol a lakókkal közösen kell használni a mosdót és a konyhát. ( ebben csak az zavar, h hiába emlékeztetjük a pár lakót a higiénia fontosságáról, nem nagyon foglalkozik vele. Nem egyszer és nem is kétszer kaptam már el tőlük valamit.)

Többek között azért is kérdezem, mert volt olyan munkatársam aki egy vetélés utáni terheségnél csak a 12.hétnél szólt. Ha tényleg terhesvagyok akkor biztos, h nem várnék ennyit vele.

2017. jan. 2. 05:24
 6/9 anonim ***** válasza:
4es, tanulj meg olvasni, én a szabadságról beszéltem... de köszi a lepontozást..... -.-'
2017. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A munkáltatóddal, főnököddel nyugodtan közölheted a terhesség tényét már mikor az orvos megállapítja, elvileg ő ezt nem fogja szétkürtölni. Nekem is olyan munkám volt hogy muszáj volt szólnom legalább a főnökömnek, így már mikor kiderült hogy a petezsák nem üres, szóltam. Kollégák meg később tudták meg.

Amúgy ha a munkád rossz hatással van a terhességre nyugodtan menj el táppénzre, az orvosnak mond el mit dolgozol, hol és úgy érzed ez nem tesz jót. Nem ciki táppénzre menni, most csak a te érdeked a fontos meg a babáé.

Szerintem kiveheted időarányosan a szabikat utána meg táppénzre menj.

2017. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 2. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebből a munkakörből amint kiredül,ohgy kismam vagy menj táppénzre! Ugyanis veszélyezteted a babát és magadat ha maradsz... vagy kérd át magad másik osztályra ha van ilyenre mód.. de jól értem,hogy nincs? Esetleg mielőtt bejelented a várandósságot vedd ki a szabijaidat ( ha pl 5 nap szabi után 5 nap táppénzre mész - azt,ohgym iért indokolni sem kell meghosszabbítod a pihi idejét és a fizud is jobb marad.. illetve nem mondhatnak fel)
2017. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!