Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te melyik nevet adnád a fiadnak?

Te melyik nevet adnád a fiadnak?

Figyelt kérdés

20 hetes kismama vagyok, kisfiút várok.

Párommal gondolkozunk a neveken, de sajnos úgy tűnik nem igazán sikerül dönteni, a három név közül, amit kiválasztottunk.


Igazából mind tetszik, de mindben van valami "kifogás" miért ne adjuk. Szóval a három név:


Noel : Párom kedvenc neve, az elejétől kezdve ezt emlegeti. Én azért nem adnám, mert nagyon tucatnév lett, egyszerűen nem áll a számra..



Sebestyén: tetszik a becézése, de párom szerint a ty betű zavaró, túl hosszú stb.


Szóba került még a Kende és Marcell is.


Ti mit gondoltok erről? Adnátok valamelyiket ezek közül?


2018. jún. 25. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Noel-t biztos nem adnám, főleg azért amit írtál.

Sebestyén ha a párodnak nem tetszik akkor úgy is kilőve, Kende meg Marcell mindkettő jó név, én Marcellt adnám legjobban ezek közül .

2018. jún. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
En ugyanugy latom, Ahogy az 1., kiveve h en a Kende-t adnam inkabb.
2018. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

Melyik becézése tetszik a Sebestyénnek?

Van rövidebb verziója, Sebes, úgy is anyakönyvezhető. Esetleg Sebők, ha a becenév a lényeg. :)


Noelben egyetértek veled. A Marcell tetszik. A Kende annyira nem, inkább Kenese, de alapvetően szeretem a régies neveket, úgyhogy abban ki tudnék egyezni, ha a páromnak az lenne a kívánsága. :)

2018. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Noelt én sem adnám, mert tucatnév lett, Sebestyén szintén nem tetszik a ty-betű miatt.

Ezek közül a Marcell tetszik, Marci becenévvel nagyon jó! :)

2018. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A Noel tetszik,de nagyon tucat lett nálam is az volt a befutó aztán minden 2. kisfiú Noel volt a környezetemben. Sebestyén nekem is fura a ty miatt. Kende nem tetszik. A Marcell viszont tetszik. ☺
2018. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Kende
2018. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Noelt nem adnám, hasonló okok miatt mint amit írtál.

A Sebestyén nagy kedvencem, férjem második neve és nagyon különleges, nagyon kevés embert hívnak így. Persze ha a férjednek nem tetszik akkor kilőve.


A Marcell és Kende közül én Marcellt adnám a becézése is tetszik :)

2018. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Egyiket sem adnàm, A Sebestyèn nagyon csúnya, a Marcell elcsépelt, a Kende erőltetett, a Noel béna
2018. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekem a Kende bem tetszik. Egyrészt kend - paraszti szólásban a maga szónak felel meg. Van többes száma is, kendtek.

Másodszor a kender jut eszembe róla.


Noel nincs a környezetemben, Marcell annál inkább.

Két nevet nem szeretnétek? Noel Marcell? Nekem ez most megtetszett. 😊

2018. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Kende es Marcell is tetszik. Talan a Marcell jobban, csak a cicam is igy hivjak, ezert en nem adnam. A Noel es a Sebestyen nagyon nem tetszik.
2018. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!