Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amit a cikekben irnak fius-lán...

Amit a cikekben irnak fius-lányos pocakról az igaz?

Figyelt kérdés

15. Sokan úgy hiszik, hogy a születendő baba nemét meg lehet állapítani a kismama hasáról. Ha az csak előre domborodik, akkor kisfiú lesz, ha oldalra is, akkor pedig kislány.

Természetesen ez csak egy tévhit, ugyanis a pocak alakja nagyon sok mindentől függ, például a kismama magasságától is.



[link]


2018. jún. 27. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igaz. Nincs ilyen, hogy fiús meg lányos pocak, ez csak egy régi néphit.
2018. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a cikk is megválaszolja: Tévhit, mert sok mindentől függ.
2018. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ilyen népi megfigyelések, több embernél bejött akkor a régi asszonyok tudományként,tényként kezelték.

Ennek ellenére nálam bejött, hátulról senki nem mondta volna meg hogy terhes vagyok annyira előre csúcsúsodó hasam volt fiúval, míg egyik rokonunk aki velem egyidőbe volt terhes neki szélesebb pocakja volt és kislányt várt. Barátnőm később lett terhes neki is szélesebb pocakja volt kislánnyal.

Szóval ha a régi időkbe születtünk volna mi is beleillettünk volna a megfigyelésbe, ennek ellenére semmi köze tudományosan hogy kinek milyen alakú a terhes hasa.

2018. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Népi hiedelem, ami vagy bejön, vagy nem. Nekem pont így volt, fiú-lány tesók, fiúval csúcsos, lánnyal hordó voltam. 5-ből 5 nőrokonra és 2-ből 2 barátnőre is igaz volt. Ettől még én sem veszem szentírásnak, maximum tippelgetésre jó.
2018. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiammal lányos, kerek hasam, a lányommal fiús, csúcsos hasam volt. Nálam nem jött be.
2018. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiús hasam volt,lányom lett. Míg meg nem született,az idősebbek nem hitték el,hogy lányt várok. :)
2018. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam speciel 3 lány, valóban széles, fentről gömbölyödő hasam volt az első kettővel, és most is (35 hét.)

Egykori barátnőmnek ugyanilyen hasa volt, fia született.

Unokanővéremnek egyforma hasa volt a 2 terhességénél, 1 lány, 1 fiú.

És találkoztam lent domborodó, csúcsos hasú kismamával, akinek lánya lett :)

2018. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!