Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt a nyári szünet és a...

Itt a nyári szünet és a lányaim kitalálták h készítsünk Slimeot.4 patikába is voltam, de sehol nem adnak boraxot, ami ugye az alapja. Ti hol szereztétek be?

Figyelt kérdés

2018. jún. 27. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nekem termeli a szervezetem magától.
2018. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Egyszerűbb készen megvenni ezt az izét, nem?
2018. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Tiszta boraxot tilos kiadni a patikában (alapanyagként ugyan van a laborokban kenőcsökhöz stb., de ANTSZ szabályozás miatt nem lehet önmagában kiadni mert tisztán nincs orvosi felhasználása...egyébként meg nem is egészséges 100% formában fogdosni, de ez más kérdés...)


Ami kiadható az Glycerin Boraxatum névre hallgató 20g-os oldata. (ismertebb nevén rózsaméz, ami ugye papíron szájpenészre való...szóval nem köthetnek bele a kiadásba ha kéred)


Mivel nálunk is sokan keresték direkt utána néztem youtubeon, és ezzel a glycerines oldattal is elkészíthető a slime. (amennyire tudom az eredeti receptben a boraxot vízben kéne oldani és cseppenként hozzáadni a készülő elegyhez amíg megkeményedik. Nos ezt elméletileg a glycerines oldata is tudja. A glycerin pedig még puhítja is a bőrt :P :))


Pár száz forint ebben a formában (ha a patika lusta és nem keveri ki magának, a naturlandos drágább) és szabadon vásárolható. (nem azt mondom, hogy nincs esély találni egy "labilisebb" patikát ahol adnak tiszta boraxot, de amúgy tilos lenne)


Remélem segítettem. Sok sikert. (Egy patikus :D)

2018. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Pl itt is meg lehet venni:

[link]

Ilyen jellegű boltokban lehet kapni, és mindenféle hacacáré nélkül megvehető. Nem tudom, a patikusok miért okoskodnak bele mindig abba, hogy mit vehet meg az ember és mit nem. Nem vényköteles dolog, felnőtt ember meg el tudja dönteni, hogy megveszi-e, és engedi-e, hogy játsszon vele a gyereke.

2018. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Sőt, játékboltban is lehet kapni:

[link]

2018. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 27. 17:11
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó.


Hidd el a patikusok örülnének a legjobban ha kiadhatnák a szalicilt, boraxot, paraffint stb. veszélytelen alapanyagokat a betegeknek amikor kérik, mert fogyna a készlet, lenne bevétel, és csökkenne az állandó veszekedés...a szabályokat viszont nem mi találjuk ki (lista van a vény nélkül kiadható alapanyagokról és azok mennyiségéről) és nagyon szigorúan több százezerre büntetik a patikát akit elkapnak. (ráadásul mióta neten keresztül fut az elszámolás, nem igazán lehet "észrevétlen" beütéseket csinálni az OEP/ GYEMSZI előtt.)


Nem azt mondom, hogy nincs aki kockáztat, de ha a te üzleted lenne rizikóznál egy 300ft-os borax kiadásával ha tudnád, hogy a büntetés 300.000ft- körül indul. :S

2018. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Tesóm is csinált a kislányával, ők folyékony mosószert és folyékony ragasztót használtak (azt, amit a gyerekek az iskolában, óvodában is használnak). Addig adagolták, kevergették ameddig jó nem lett az állaga. Nagyon klassz lett. Kevertek bele csillámport, meg gyöngyöket.
2018. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

#7 bocsánat, nem tudtam, hogy nem lehet kiadni. Abból indultam ki, hogy más jellegű üzletekben bárki megveheti, ezért álmomban sem gondoltam volna, hogy a gyógyszertáraknak tilos kiadni. Igazából a kiakadásom nem is ennek a konkrét esetnek szólt, itt megértem, hogy büntetés járhat érte, meg hát amúgy is beszerezhető máshonnan is. De sajnos többször megtapasztaltam, hogy a patikában felül lettem bírálva nem vényköteles termék vásárlásakor. Terhesen akartam savlekötőt venni, nem vényköteleset, orvosom tudtával, az ő javaslatára egy bizonyos márkát. A patikus egyszerűen megtagadta a kiadását, merthogy látja, hogy kismama vagyok, ezt pedig terhesek nem szedhetik, vigyem azt, amelyiket ő mondja (Rennie). Azon már túl voltam, nem használt semmit, ezért javasolt az orvosom egy másikat. De ugyanez lejátszódott egy orrspray vásárlásakor is, mert a tájékoztató szerint terhesen azt sem szabad, csak a tengervizet. Én 36 hetesen már nem kaptam az orromon levegőt, annyira vizesedtem, ödémás volt az orrom belseje, egyszerűen muszáj volt orrspray-t használom, a tengervíz erre nem jó. Orvos tudtával, jóváhagyásával akartam vásárolni, nem kaptam. Utána inkább a férjemet kértem meg, hogy hozzon. És olyan is megesett, hogy a kéthónapos gyerekemmel mentem gyógyszertárba Nurofent venni, de nem neki, hanem a nagyobbik gyereknek, de nem akartak adni, mert ilyen kicsinek nem szabad, hiába mondtam, hogy nem is neki venném.

És ez három különböző gyógyszertár volt, nem egy.


Bocsánat az offért, csak ez már úgy kikívánkozott, és igazából az ilyen esetek miatt vagyok kissé kihegyezve arra, hogy ezt vagy azt nem adnak ki a gyógyszertárban. A boraxot tényleg nem tudtam, hogy nem szabad kiadni, így meg is értem, hogy nem adnak, és nem a patikus tehet róla, érthető, hogy nem akar büntetést.

Csak furcsállom, hogy barkácsboltban, sőt, játékboltban viszont meg lehet venni.

2018. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

9.-es. Nincs harag, csak azért írtam, mert a mindennapokban nem nagyon van alkalma az embernek elmondani a saját oldalát csak a "haragot" kapjuk. :)


Az indoklás amúgy az, hogy patikában nem lehet olyasmit forgalmazni ami "nem gyógyászati célra" van. Mivel a borax-nak szalicilnek stb. önmagában nincs orvosi felhasználása, nem kiadható. (pedig tudom, hogy ártalmatlan és lekvárfőzésre vinnék) Aminek van orvosi felhasználása abból is korlátozott mennyiségek adhatók ki.


Pl. 70%os alkohol max. 50g kiadható, mert azt ugye használják a cukorbetegek ujjfertőtlenítésre. De pl. ha valaki oldószernek vinné mondjuk elektromos cuccok tisztításához, és szeretne 2 decit (200g) már nem adhatom ki csak 4x50g formájában. Ő meg fizethet 4 üveget, és 4 kiadási díjat...elég elkeserítő ez nekünk is, pláne, hogy ha valaki be akarja szerezni ezeket a dolgokat, a patikán kívül könnyen megteheti. (mint ahogy te is belinkelted)


Az általad említett sztorikról a véleményem, az hogy valószínűleg valami túlbuzgó kollégával hozott össze a sors. Nem azt mondom, hogy pl. orrcseppnél én nem figyelmeztettem volna egy kismamát, hiszen elvileg azok valamennyire "felszívódhatnak" és nem olyan jó a babának (bár nem az a napi 2 csepp fog akkora bajt okozni...de mind1), de a kiadást biztos nem tagadtam volna meg.


1x jártam úgy h kifejezetten pici csecsemőnek vittek olyan mellkenőcsöt ami 12 év felett volt jó. Akartam anyukának ajánlani a babának való, mire leosztott, hogy ők akkor is ezt fogják használni eddig is ilyen volt otthon. Nem értettem vele egyet, elmondtam a kockázatokat (túl erős illóolaj elvileg befullaszthatja a piciket) de innentől kezdve az ő felelőssége. Bárki bejöhet vény nélküli szerért, aztán otthon odaadhatja a terhes feleségének gyerekének stb. és észre sem veszem...:S


Bocs az eltérülését, kérdező :D

2018. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!