Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek melyik fiú/lány név...

Nektek melyik fiú/lány név tetszik a legjobban, és miért pont az?

Figyelt kérdés
Nem a gyermekem nevén gondolkodom, hanem csak úgy kíváncsi vagyok. (rosszindulatú megjegyzéseket nem kérek)

2018. jún. 27. 17:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Johanna, Marcell
2018. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nikoletta

Dávid

2018. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Dániel és Anna a kedvenc neveim.

Még tetszik fiú nevek közül a Konrád, Simon, Olivér, Dénes, Márk. (Ha külföldit is lehet írni - én külföldön élek: Raul, Radu.

Lány nevek közül: Csilla, Gerda, Linda, Kinga.

2018. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lánynevekből a lágy, nőies hangzású nevek tetszenek, mint Emília, Izabella, Lívia, Blanka, stb.

Fiúnevekből meg pont fordítva, inkább a "keményebb" hangzású (főleg germán eredetű) nevek tetszenek, mint a Henrik, Eduárd, Richárd, stb. Viszont ezeket nem fogom majd adni a fiamnak, ha lesz, mert nem illenek a vezetéknévhez. Itt s inkább olyan jöhet szóba, amiben nincs r betű, pl. Simon, Dániel, Benjámin.

2018. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs gyerekem, de ha lányom születne, gondban lennék, mert nincs kedvenc név. Fiúnév több is tetszik: András, Benedek, Domonkos, János, Kálmán, Mihály, Pál. Egy részük rokon vagy kedves ismerős neve.
2018. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Fiúból: András - mert így hívják a páromat. Egyébként meg a Gellért. Tetszik a hangzása, és Szent Gellért miatt is adnám.

Lányból: szeretem a hosszabb neveket: Annamária, Antónia, Karolina, Kornélia, Anasztázia (bár ez néha kicsit túl oroszos).

2018. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
53%
Nekem a legszebb női név Judit🙂
2018. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lánynév: egyértelműen számomra (most) a Borbála. Ott van benne a keményebb R hang, de ennek ellenére meleg, lágy hangzású névnek érzem.

A fiú név pedig nagyon sok éve a Sebestyén. Érdekes módon Tinódi Lantos Sebestyén nevével találkoztam először, és közvetve is nagy szerepe van a dalnoknak, pontosabban a foglalkozásának az én életemhez. :)

Ez a kettő a kedvenc, de nagyon tetszenek még: Blanka, Klára, Ágnes, Alíz, Adél,

Zsigmond, Zsombor, Bálint, Balázs, Botond, Lőrinc (szinte vetekszik a Sebestyénnel), Ábel, Kornél, Vince

2018. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Natália, Veronika, Rebeka, Friderika, Kamilla


Vilmos, Dénes, Henrik, Róbert, Kristóf

2018. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!