Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az exem nem vállalja a babát...

Az exem nem vállalja a babát hogy biztosíthatom be magam jogilag, hogy később se lehessenek követelései?

Figyelt kérdés

#jog #ex #nem vállalt baba
2018. jún. 30. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mit értesz az alatt, hogy nem vállalja a babát? Te a nö vagy a férfi vagy? Mennyi idös a gyerek?
2018. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Nincsen apasági nyilatkozat?

Igazából sehogy se tudod, mert x év múlva is kérvényezheti.

Reménykedj, hogy később sem akarja.

Az egyik pletykás szomszéd mesélte, hogy az egyik ismerőse... Szóval bonyolult a kapcsolatrendszer 😊

Na ott van, hogy a nő újra házasodott és az "új" férfi a nevére vette a gyereket. A vérszerinti apa most akarja az apaságit. Szóval járhatnak bíróságra.

2018. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nő vagyok

a szakítás után nem sokkal derült ki hogy gyermeket várok még egy meg nem született gyermekről beszèlünk

mikor közöltem vele hogy mi a helyzet egyértelművè vált hogy ezt a gyermeket ő nem akarja hisz az abortusz mellett érvelt folyamatosan

csak szeretnék kèpben lenni hogy ha a vègleges döntése hogy nem szeretne részese lenni semmilyen formában sem akkor később se lehessen az hogy ő neki követelései legyenek velem velünk szemben

nélküle döntöttem el hogy ezt a babát megtartom és nem is várok el tőle semmit

2018. jún. 30. 08:11
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Max úgy, ha van valaki más, aki apasági nyilatkozatot tesz helyette.
2018. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

2!


Nem járnak a bíróságra, ez egészen biztos. A gyerek családi jogállása rendezett, a vérszerinti apának semmi joga nincs ilyen helyzetben. Az anya, vagy a férje indíthatna pert, de a vérszerinti apa nem.

2018. jún. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
#5 nem tudom ki perelt kit. A lényeg, hogy a vérszerinti apa most kitalált mindent.
2018. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Azt írtad, a vérszerinti apa kitalalt mindent. Na a történetben ő az egyetlen, aki ilyen esetben épp semmit se tehetne
2018. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Az apaság vélelme megtámadásának alapja


Az apaság vélelmét azon az alapon lehet megtámadni, hogy az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik.


Ha az apaság vélelme teljes hatályú apai elismerő nyilatkozaton alapul, a vélelmet azon az alapon is meg lehet támadni, hogy

1.a nyilatkozatnak a jogi feltételek hiányában nincs teljes hatálya;

2.az apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tették meg; vagy

3.az apai elismerő nyilatkozatot jogszabály megkerülése céljából tették.

2018. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező


Szerintem ha most nem érdekli a baba később még úgysem fogja.Nem kell ha jól értem gyerektartást se fizetnie,megkönnyebbülten tovább lép és az életben nem látjátok többet.

2018. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

72%-os; ha az adott gyerek helyzete jogilag rendezett, és a gyerek normál családi környezetben nött fel eddig, akkor egy kivülálló nem kérheti az apaság megváltoztatását.


Kérdezö: nyugodtan lehet a gyereknél az apa ismeretlen, nem kell megadni semmilyen nevet.

Az apa elvileg nem mondhat le a gyerekröl, de ha nem ismerte el, akkor egyelöre nincs semmi jogalapja öt tekinteni apának.

2018. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!