Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy új munkát, mivel...

Kaptam egy új munkát, mivel biztosíthatom magamat, hogy a felmondási idő letelte után biztos kezdhessek ott dolgozni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy jó állást, viszont a felmondási időm 3 hónap. Most ugye, ha felmondok 3 hó múlva kezdhetek az új helyen, de mi van akkor, ha az új helyen akkor azt mondják, hogy köszi nem kellesz már, mert találtunk olyat, aki hamarabb tud kezdeni. Mit kell tennem, hogy két szék közül ne a pad alá essek?

2018. jan. 6. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Megbeszéled az új munkáltatóval, hogy ilyen feltételekkel tudsz jönni, és kezdeni csak akkor tudsz előbb, ha nem kell letöltened a 3 hónap felmondási idődet. Konkrétan rákérdezel, hogy nekik gond-e. Ha igen, akkor keresel mást.
2018. jan. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha az új hely nem veszi tudomásul, hogy van felmondási időd, ne is akarj ott dolgozni.
2018. jan. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A felmondási időt sem muszáj minden esetben letölteni. Megegyezés kérdése a jelenlegi munkaadóddal, lehet, hogy nem ragaszkodik hozzá. Közös megegyezéssel való munkaviszony megszűnésnél a ledolgozott évek alapján számolják a felmondási időt, min. 30 nap, max 6 hónap. A 3 hónaphoz 20 éves munkaviszony szükséges.
2018. jan. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

3, munkavállalói felmondás... Nem hosszabbodik.

A kérdézőnek nyilván a szerződése vagy kollektív szerződés szabályozza.

2018. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. A szerződésem szabályozza a 3 hónap felmondást, biztos, hogy le kell dolgoznom. De mi van akkor, ha az új munkahelyem annak ellenére, hogy megkaptam az állást 3 hónap után nem tart igényt rám. Ilyenkor kell kötni előszerződést, vagy hasonlót?
2018. jan. 6. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Semmi értelme, munkaviszonyod mondjuk második napán is felmondhatnak (próbaidő alatt) indoklás nélkül. Max kérhetsz egy írásbeli ajánlatot, amelyben kiajánlják a munkakört, a bért s a kezdő dátumot, de ez sem véd attól, hogy próbaiő alatt elküldjenek. Bíznod kell az új munkáltatódban, ha ez nincs meg, akkor bele se vágj. Vagy vállald tudatosan a kockázatot.
2018. jan. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ha az új hely nem érti meg, hogy felmondási időd van, akkor ő maga kb nulla jogkövetést fog tanúsítani. Tisztában kell lenniük azzal, hogy a munkavállalónak kötelezettségei vannak az előző munkáltató felé.
2018. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!