Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a dupla keresztnév mánia?

Mi ez a dupla keresztnév mánia?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Olvass qmár egy kis történelmet, többszáz évre visszamenőleg több nevük volt az embereknek.
2018. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Te hol élsz? Ez nem újkeletű dolog. :D
2018. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Neked nem mindegy?

Miért ne lehetne két keresztneve egy embernek?

Hosszú évekre visszamenőleg is létezett ez a "jelenség".

2018. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Régen is volt de ez nem jelenti azt hogy bármi értelme is lenne

az ember jobb esetben csak az egyik nevét használja

unokatesom a masodik nevet hasznalja

vilageletemben azt hittem szimplan bianka a neve erre most nemreg derult ki hogy ugy van anykonyvezve hogy a bianka a masodik keresztneve es az elso nevet nem hasznalja es azt soha az eletben nem hasznalta sehova

felesleges macera..

2018. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Hat nem tudom milyen maniara gondolsz, mert pl nekem es a hugomnak is ket nevet adtak a szuleink, 36 eve....

Konkretan az ismeroseim kozul pl tizbol kilencen egy nevet adtak a gyerekuknek az elmult 5-6 evben. En nem beszelnek maniarol egyaltalan.

2018. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez mánia lenne? :D Nálunk apai ágon ükapámnak is kettő volt, dédapámnak is, nagyapámnak is, öcsémnek és nekem is, és a fiaimnak is. Anyósomnak is kettő van. És még sok ismerősömnek is, illetve idősebbek között is sokaknak. Én nagyon szeretem, hogy két utónevem van, és bár csak az egyiken szólítanak, de mindig a teljes nevemmel mutatkozom be, úgy is írok alá.
2018. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Csak ezen az oldalon vannak többségben a 2 keresztneves kérdések. De bőven akad 1 neves kérdés is és az offline világban tucatjával hemzsegnek az 1 keresztnévvel rendelkezőek.
2018. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Régen ketesztelőkor szokás volt adni egy szentnek a nevét.

3 gyerekemből 2nek egy neve van, a 3.nak sem mániából lett két neve.

2018. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

1.apja nevét kapja+egy név elé vagy mögé

2. anya-apa nem tudnak megegyezni

3. már megvan a név, amit az anya is meg az apa is szeretnének, de önmagában nem passzol, nem hangzik úgy túl jól a vezetéknévvel, és akkor ezért odatesznek egy kompenzáló-nevet még. Pl ha a két név találkozásánál kényelmetlen lenne az a két betű

4. eleve kettőt akarnak mert tök dallamos, meg valamiért ez tetszik nekik; elegánsnak találják, vagy nekik is két nevük van, és szeretik, valamiért tényleg nagyon dallamos, hangzatos, olyan klasszul is nézhet ki, ha valakinek két keresztneve van; meg lehet ilyen előkelő is pl akár számukra

5. ezoterikus verzió, a gyerek rezgi át a nevét a szüleinek, a nevéből még ki lehet számmisztikázni az egyes tulajdonságait, meg a sorsfeladatra is utalhat. Tehát hogy a nevében a sorsa picit ilyen módon, meg hogy milyen tulajdonságaira lesz szükség a gyermeknek élete során. Meg talán lehet hogy az is számít, hogy mennyire érzi magáénak

6. Két neved adnak, lehet az egyik nagyon "vad" is, a másik meg egyszerűbb, hogy a gyermeknek legyen lehetősége választani, hogy melyiket szereti jobban, szíve szerint melyiket használná. Vagy akár lehet, két ilyen "vad" ötletű név is; meg két sima is, de lényeg, hogy a gyerek dönthessen , ha az egyik nem tetszik neki, akkor ott a másik.

2018. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
"Pl ha a két név találkozásánál kényelmetlen lenne az a két betű" , akkor a hangsúly átkerül egy ilyen plusz névvel középről, tehát onnan ahol a két szó, vezetéknév vége+ keresztnév eleje találkozik; tehát onnnan középről átkerül a hangsúly a két szélére, és úgy már mindjárt jobban is hangzik. Vagy pl ha adott név önmagában túl "harapós" lenne; és akkor utána raknak mégegyet, az kicsit tompítja, elveszi az élét. Vagy pedig például idős rokon nem tudja értelmezni azt az új nevet, amit kitaláltak, akkoris odacsaphatnak úgy a családtagok kedvéért mégegy nevet; amit már ő is ismer, meg tudja jegyezni, amin tudja szólítani, és akkor így leegyszerűsítik a dolgot. Szal olyat is hallottam már hogy a rokonok nagyon furcsállták azt az adott nevet; és akkor azért az ő kedvükért tettek oda mégegy nevet; mert túl szokatlannak tartották, és akkor ilyen családi nyomásra; hogy " jól van , akkor legyen még mellette valami gyakoribb, ismertebb, elterjedtebb neve is."
2018. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!