Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a dupla keresztnév mánia?

Mi ez a dupla keresztnév mánia?

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%
*Vagy ha pl nem is csak a két betű kényelmetlen, hanem lehet pl a vezeték+ keresztnév együtt; és akkor utána is meg közé is berakva lehet tompítani, el lehet venni az élét; és még ismerek olyat is, akit a második keresztnevén szólítanak amúgy a szülei is.
2018. júl. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Én nem adtam két nevét a gyerekeknek. Szívok eleget, hogy nekem kettő van. Szerintem felesleges.

De nem mánia, szimpla szokás kérdése, a családunkban csak nekem és a tesómnak van két neve, nekem mert nem tudták pénzfeldobással se dönteni melyik a szebb, a tesómnak meg vita volt anyu és apu között, így mind a kettőnek kedveztek. De a felmenők között csak az ükszülők voltak több keresztnévvel, anyai ágon.

2018. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 keresztnevem van pedig a hetvenes évek legvégén születtem.

Izabella Diána vagyok és imádom hogy ilyen különleges neveket párosaítottak össze a szüleim amikor mindenki Réka, Alexandra meg Nikoletta volt...meg Maónikaaaaaaa...Fúj!

A kulturáltság jele ha valaki ad két keresztnevet a gyerekének nekem az tűnik kurtán furcsának ha csak egy van valakinek.

Azt jelenti hogy a szülő gondolkodik a gyerek nevén, már mielőtt megszületik van egy elképzelése arról, hogy milyen személyiséget, habitust tükrözzön stb.

A keresztnév milyensége, mennyisége sok mindent meghatároz.

Ahogy a neveim is én is pl hűvös, távolságtartó személyiség vagyok, mindig is az voltam.

2018. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Anyukám is Katalin Anna, Katalin volt a nagymama, Anna volt a fiatalon elhúnyt nővére, így tiszteletből is kettőt kapott.

Nagymamám-anyukám anyukája nem nagymamája volt Izabella Terézia.

Mondom ezt úgy hogy az ötvenes évek elején járunk, amikor mindenki Erzsi meg Julcsi meg Gizi meg Margó volt...

Nagyszülők, dédszülők ügyvédek voltak és igyekeztek valami mást adni a lányaiknak.

így lettem Izabella, és mivel akkoriban vette el Károly herceg a világszép Diána hercegnőt és még a Vasfüggöny mögé is eljutott a híre az esküvőnek ráadául jártak is Mo-n a 80as évekbne így lett az a 2, keresztnevem.

2018. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!