Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen két keresztnévvel élni?

Milyen két keresztnévvel élni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok , mindazoktól akiket a szüleik dupla utónévvel "ajándékozták" meg. Vannak e hátrányai a két utónévnek , mit szerettek benne , meg is oszthatjátok hogy mi a 2. utónevetek. Minden ami ezzel kapcsolatos!

#keresztnév #utónév #dupla utónév
2013. okt. 19. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a második keresztnevemet, de nem mondhatnám, hogy különösebb problémát okozna. Amikor bemutatkozom, vagy bejelentkezek valahova nem is használom. Ahol személyit vagy valami okmányt kérnek, ott azt is felírják, és így vesznek nyilvántartásba.
2013. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Szeretem mind a kettőt, mert különleges nincs belőle sok. sőőt

igazán művészi :)

2013. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira nem tetszett, hogy nevet is változtattam. S ha már, akkor vezeték is. Megérte!!!
2013. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán van hatással az életemre, egyedül hivatalos ügyeknél kell odafigyelnem, hogy a teljes nevemet mondjam/írjam. Maga a név annyira nem tetszik (Ágnes), de a nagynéném után kaptam, és ennek örülök. Az egész nevem nem olyan hosszú még ezzel együtt sem, szóval ez sem zavaró.
2013. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én utálom. Sosem hasznaltam, nem erzem magaménak. Macera, mikor alá kell írni. Férjes nevemhez is hozzá csatolták, csak pénzért, hivatalos névvaltoztatás útján szabadulhattam volna tőle. Egyszer majd rászánom magam úgyis. Mondanom se kell, ezek után a gyerekeimnek csak egy keresztneve van.
2013. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Utálom az egyiket. Jövő héten adom be a papírokat, és meg is szabadulok tőle.
2013. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akiknek 2 keresztnevük van , azoknak mind a kettőt rá kell írniuk az okmányukra. Pl.: Kovács Viktória Andrea a teljes neved , ha mondjuk úgy írnák hogy Kovács Viktória az már okmány/névhamisítás lenne. Én egy hátrányát látom , akik dupla keresztnevet kaptak: el kell fogadniuk mind a kettőt és nem utálhatják a másodikat/egyiket.
2013. okt. 19. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem a másodikat (Rózsa)...
2013. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó lehet annak, akinek két keresztneve van, mert választhatnak.
2013. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sok-sok millió ember meg tudná válaszolni. Természetes több névvel együtt élni.


Van, akinek nem kettő, hanem sokkal több van. :)


Pl. Habsburg Ottó teljes neve:


Franz Joseph Otto Robert Maria Anton Karl Max Heinrich Sixtus Xavier Felix Renatus Ludwig Gaetan Pius Ignatius von Habsburg-Lothringen

2013. okt. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!