Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkaerő kölcsönző cég útján...

Munkaerő kölcsönző cég útján dolgoztam, határozatlanul 2 éve. Most táppénzre megyek. Tanácsolták, menjek passzív táppénzre, mivel fogják tudni nekem ugyanazt a munkahelyet biztosítani. Ugyanazt a járandóságokat kapom úgy is, ha passzívan vagyok?

Figyelt kérdés
Nem nagyok akarok erre menni, nem értem milyen hátrányom lenne, ha továbbra is szerződésben maradnék velük.
2008. nov. 1. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szépen menj táppénzre és maradj is ott, ha határozott idejű lenne a munkaviszonyod, akkor a lejárta után átkerülnél passzív táppénzes állományba, ami 45 nap..és ha utána nem szülsz még, akkor nem jár egy csomó minden az időkorlátok miatt..


Értelemszerűbben: ha passzív táppénzre mész, azzal aláírod a felmondásodat és így a szemét céged megszabadul tőled, de ne tedd!!! Menj táppénzre és csak hordozgasd a papírt nekik szépen.. ha velük szerződésben maradsz akkor mindenre jogosult leszel, ne engedd, hogy a tudatlanságod miatt átverjenek, mert súlyos tízezereket veszíthetsz havonta!!!

Menj be nyugodtan a TB-hez OEP-hez és ott kérdezd meg a lehetőségeidet, ha én nem voltam egyértelmű, de ha határozatlan idejű a szerződésed, és megvan a kiskönyved..ráadásul simán táppénzre mész, akkor ők sem küldhetnek el.

2008. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes tájékoztatást!
2008. nov. 1. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Menj el nyugodtan aktív táppénzre. Mivel a munkaszerződésed, ahogy írtad határozatlan időre szól, nem mondhatnak semmit. Ki sem rúghatnak, mivel állapotos vagy. Sőt! Ha előbb kirúgnának, és csak utána való héten derülne ki, hogy terhes vagy, mégpedig mondjuk 5 vagy 6 hetes, akkor mindent vissza kell állítani a régi rendbe, és a felmondást vissza kell mondani, mivel már akkor véd a törvény mikor teherbe esel. Szóval semmiképpen ne hagyd magad, irány a háziorvos, irasd ki magad. Aztán boldog babavárást. 24 hetes kismama
2008. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!