Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van, aki...

Miért van az, hogy van, aki nagyon könnyen veszi a gyereknevelést és van, aki nehezen?

Figyelt kérdés

Most volt egy interjú a tévében, a Cookiékat kérdezték, hogy bírják a babával. Lehet érezni a Várkonyi Andi és a Kadlecsek Krisztiánon, hogy várják, hogy nem alszik a baba, nehéz a napirend, Tehát a nehézségeket vadászták. De ők tök értetlenül néztek, hogy minden okés, könnyedén veszik a dolgokat, semmi se probléma.


Miért van az, hogy látszólag iskolázottabb, életrevalóbb emberek nehezebben viselik, kevésbé talpraesettek a gyereknevelésbe?


Egyébként is a nehezebb kategóriába tartozom, sok mindenen fenn akadok és megnehezíti az életemet. Tehát nem vagyok tök laza.


2018. júl. 4. 12:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Kicsit keszekusza a fogalmazásom, de 5 órát aludtam.
2018. júl. 4. 12:30
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Mert túl van spilázva minden.

Régen nem voltak könyvek, nem volt internet, ami ,,kiokosítsák" a tapasztalatlan szülőket, anyád volt meg anyósod, esetleg a szomszéd Julcsa, akinek volt már kettő.

Minden elmúlik egyszer, nem csináltak ügyet a dolgokból.

Fingjuk nem volt róla, hogy mi az a növekedési ugrás, ha nem volt tej, sebaj, kapott a gyerek felestejet, kicsit lehet hasfájós volt, sírt, de ,,attól erősödött a tüdeje". Nem volt allergia (vagy ha volt, nem tudták, hogy az), ha valakinek valami baja volt, ráfogták, hogy örökölte és együtt kellett élnie vele, nem kerestek rá okokat és megoldásokat.

Nem mondom, hogy jobb volt, de nem aggódtak negyed ennyit sem.

2018. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Vannak akik lazabbak vannak akik merevebbek es ragaszkodnak a szabalyokhoz kb nulla rugalmassaggal, ami amugy kell egy gyerekhez. Azoknak nyilvan nehezebb mert nem feltetlen ugy tortennek a dolgok ahogy eloirja vagy elkepzelte, es neheznek, idegorolonek stb eli meg.

Es aztan ott van a baba szemelyisege. Valamelyik nehezebb eset valamelyik konnyebb. Szoval tobb tenyezos a dolog.

2018. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Mert van baba, aki eszik alszik, és már 2 hónaposan átalussza az éjszakát, és van baba, aki hasfájós, ringatni kell, nappal is igényli a szülőt...stb.

Szóval mert nem kis robotkák, akik egyformák, hanem teljesen különbözőek. Ahogy a felnőttek is. Én 1 gyerekkel érzem tökéletesnek, barátnőm 4-3-1 éves gyerekekkel tökéletes család. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, még ugyanazokat a kihívásokat is máshogy csináljuk végig. Hát még ha más a "feladat".

SZóval ezer kombó létezik: milyen felnőtt milyen babát "kap", és vele hogy tud/kell bánni.

2018. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem egyformák az emberek. Sem a babakorúak, sem a felnőttek. De ez miért nem volt számodra egyértelmű?! :)
2018. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek más a stressztűrő képessége, de azért egy eszik-alszik baba mellett marha könnyű nem aggódni és nyugodtnak maradni. Viszont egy sírós hasfájós típusú újszülött egy budha típusú embert is kizökkent a lelki egyensúlyából.
2018. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

És te lennél az iskolázott ember??

Nem azért nehezebb a babák egy részével, mert a szülő nem elég laza és ráfeszül.

Nem attól lesz hasfájós, refluxos, izomtónuszavaros, akivel fejlesztésre kell járni, mert anyuka, apuka nem elég talpraesett...

2018. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pld tudom, hogy mi a legnagyobb ,,problémám".Anyummal nem volt soha túl jó a kapcsolatunk egymással.Bár azt gondoltam ha lesz gyerekem az tuti fiú lesz, hát nem úgy lett:) így folyamatosan arra vagyok ráfeszülve ,hogy semmit se úgy csináljak, hogy abból olyan kapcsolat alakuljon ki köztem és a saját gyerekem között mint anyuval volt.Nyilván lövésem sincs mibe hibázott..vagy egyáltalán hibázott e, mert mindent megtett értem ugyanúgy mint a fiúkért ,de velem sose találta meg a hangot.Szóval ilyen fajta dolog is lehet bizonyos esetekben a ,,görcsösség" oka.


Amúgy.Én pld 10 hónap alatt még nem aludtam végig egy éjszakát se..minimum 8-10 alkalommal ébred a babám.Míg a barátnőm akinek szintén 10 hónapos a gyerkőce simán végigalussza vele az éjszakákat.Eleve kipihentebben vág bele a napba, míg én zombi módjára.Jobban is bírja a napi hisztiket, mert náluk meg azok vannak,nálunk meg nyugis a gyerkőc nappal.Annyi dologtól lehet ráfeszülni erre, hogy csak..

2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy valakinek tök könnyű az élete, van akinek még nem? Egyik baba nyugodt, másiknak fáj a hasa stb. A felnőttek sem egyformák. Nem mindig azon múlik (sőt) hogy mennyire laza a szülő. Egyébként nem gondolom, hogy régen egyszerűbb lett volna, csak nem foglalkoztak bizonyos dolgokkal. Régen is volt szülés utáni depresszió, csak leszarták. Azt mondták ne hisztizz, szedd össze magad. Voltak hiperaktív gyerekek, de ráfogták hogy rossz, eleven. Nem azt mondták a gyerekre, hogy diszlexiás, hanem, hogy buta stb. Én nem sírom vissza. Mondjuk az biztos, hogy aki nem bírja elviselni, hogy valami felborítja a napirendjét, vagy nem állnak élükön a dolgok és nem csillog villog a lakás, annak ezerszer nehezebb lehet egy újszülötthöz, kisbabához alkalmazkodni.
2018. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem, amíg nem kezdtek el helyet változtatni a gyerekei, álom volt velük. Na azóta bepótolták a kínzásomat.
2018. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!