Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sóher az a szülő, aki általába...

Sóher az a szülő, aki általában csak egy gömb fagyit vesz a gyerekének a mindennapokban, és csak időnként kétgömböset?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 20:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
'Gömb' anyaaaaam. Nem... neha en is eszem egy gombocosat, mert annyi esik jol. Ha a gyereknek eleg egygombocos, akkor minek ketto....
2018. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem, csak nem akar túl sok edesseget adni neki, illetve már az elején merteket tanittat vele.
2018. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Mekkora a gyerek? Milyen gyakran kap fagyit? Hogy áll anyagilag a család? Nagyon nem mindegy. Én a két és fél évesemnek mindig csak egy gombócot veszek, azt is alig bírja megenni. A 11 évesnek kettőt szoktam, ha csak úgy eszünkbe jut fagyizni (mondjuk 1-2 hetente), de néha hármat kap. Azt inkább akkor, ha családilag elmegyünk valahová, sétálni akár, vagy valami programra, és eleve úgy tervezzük, hogy fagyizni is fogunk.

Szerintem nem sóherség csak egy gombócot venni, ha gyakran kap fagyit a gyerek, tényleg elég drága.

2018. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Nem tartom magam sóhernak emiatt. Azért nem kapnak kettőt, mert mire megennék, teljesen elolvadna, valamint bőven elég az a cukor is, ami egy gombócban van. Ja, a torkukról már ne is beszéljek. "Szeretnek" torokgyulladást kapni. 7 és 5 évesek amúgy. Ja, és én is csak egy gombócot szoktam enni.
2018. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon egy gömb 2 gombócnak felel meg, mert 1 gombóc az jól lehúzott félgömb. 😄

Attól függ hány éves. A 3 éves gyerekem is 1-et kap, mi a férjemmel 2-t a fél éves még tölcsért sem.

2018. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
7 éves gyerek, heti 2-3 fagyi, majdnem naponta itthon jégkrém. Fagyi kb kéthetente kétgombócos, amúgy egy. Szintén az édességet próbálom mederben tartani, amúgy én is egyet szoktam enni.
2018. júl. 4. 20:44
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

Én mindig ketteset veszek neki 5évesnek ritkán fagyizunk idén talán ha kétszer voltunk.

Én is sóhernek tartom amikor a gyerek könyörög de a szülő nem vesz.

2018. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 piroska és a farkas ***** válasza:
77%
Nálunk van félgombòc, abbòl szoktam két ìzt a 4 évesemnek, magamnak is. Heti 2)3 fagyit és kb mindennapi jégkrémet én renfetegnek tartok, ha azt vesszük, h vszìnû kakaò és vmi jòl megcukrozort gabonapehely is van vszìnûleg. Ha a jégkrém házi, az egy fokkal jobb.
2018. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

7 te mi vagy, olasz?! Vagy portugál? Nekem magyarnak tűnsz te is....magyarul írsz egy magyar oldalon. Szóval ácsi ezzel a puttózással.


Ahogy már leírták, sokmindentől függ.

2018. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kakaó, gabonapehely, cukros joghurt, üdítő egyáltalán nincs...
2018. júl. 4. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!