Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másokat is zaklat a környezete...

Másokat is zaklat a környezete a gyerekvállalással, házassággal?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal. Sem eljegyzés, sem esküvő, sem gyerek nincs tervben pedig nagyon jó a kapcsolatunk és jól élünk, de mindketten fiatalnak érezzük még magunkat.

Akárhova megyünk mindig kérdezik, hogy "és gyerek mikor lesz?" "Mikor lesz már lagzi?"

Nem olyan nagy probléma számomra csak simán érdekelne, hogy mások is megkapják ezeket a kérdéseket napi szinten?

23 és 26 évesek vagyunk.


2018. júl. 5. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ennek sosem lesz vége. Ha összeházasodtok, mikor lesz gyerek. Ha van, mikor lesz tesó. Ha az is van, akkor ahol elfér 2, ott elfér 3 is. Ha 3 vagy több van, minek ennyi gyerek...


Ne próbálj megfelelni a környezetnek, nem lehet.


Mi 5 év után házasodtunk, esküvő után 3 évvel vállaltunk gyereket, aki most 5,5 éves, és nincs testvére. Mindent így terveztünk.

Szóval tapasztalat: engedd el a füled mellett.

2018. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Az elsővel értek egyet. Az örök hülye kérdések ☺ Mikor lesz lagzi? Lett. Mikor lesz baba? Lett. Tesó? Lett kettő is. Szegény, hogy bírod hárommal?

Elég a kérdésekből!!! 😁

2018. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Ebben mi a zaklatás? Az emberek életében ezek a legfontosabb dolgok: házasság, gyerek. Emiatt kérdeznek erre rá, esetleg amiatt, mert tök unalmasak vagytok és másról nem tudnak veletek beszélgetni. Legalábbis én az unalmas párocskáktól kérdezem ezeket az alapokat.
2018. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
3-assal valamilyen szinten egyetértek, mondjuk ha távolabbi ismerős a pár, tehát nem vagyok teljesen tisztában az életükkel/munkájukkal/hobbijukkal (már ha van nekik), akkor ez egy sima sztenderd, kézenfekvő beszélgetésindító téma, semmi több. Mi is kaptunk már hasonló kérdéseket, nem vettük zaklatásnak. Szépen elmondtuk az ezzel kapcsolatos terveinket (és egyetlen egyszer sem kaptunk a neten keringő “de mérnem most”, “mérnem többet”, “mér ilyen sokat” reakciókat...) Szerintem te se vedd zaklatásnak, a házasság, gyerekvállalás az élet természetes része - ahogy az is, ha te erre azt mondod, hogy mondjuk soha nem akarsz gyereket; attól még ugyanolyan “központi kérdés”, ami meghatározza az életed, és amibe beleszólni senkinek sincs joga, de azt nem értem, hogy miért ne érdeklődhetnének felőle... szal sztem hülyeség az ilyesmit zaklatásnak venni, ez már ilyen “#metoo, mer’ vki rámnézett a metrón”-szintű dolog... ha kérdeznek, válaszolok, mer’ mér’ ne. Ha esetleg vkinek nem tetszene a válaszom, és meg akarná változtatni a gyerekvállalással kapcsolatos terveimet, miután jeleztem neki, hogy nem az ő dolga, na azt már lehet zaklatásnak nevezni. De egy szimpla érdeklődést... sztem nyugi, lazulj le, senki nem fog tudni befolyásolni a témában, csak dumálni akarnak. :)
2018. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha távol ismerős, rokon kérdez rá, akkor nem érdekel, nem tudatja a körülményeket, vagy illendőségből stb. Ami engem idegesít, az az, ha közeli családtag kérdez rá. Mi az esküvőn már túl vagyunk, de a gyerek téma mindennapos. És már kezdem nagyon unni. Főleg azért, mert mi már szeretnénk nemsokára, de nagyon jól tudják hogy egy egy szobás albérletben lakunk és még gyűjtenünk kell. (nem hitel nélkül akarunk költözni, de még így is.). És nem is az van, hogy 5 éve azt mondogatjuk, hogy majd jövőre aztán sose lesz semmi. Nyilván le kéne szarnom, de néha felidegesít. Persze nem akarok megbántani senkit, meg hát nyilván elmondtuk már érthetően. Ez iylen 😀
2018. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
3# azért, mert neked ettől teljes az életed, még nem mindenkinek ez a vágya. Baromi idegesítő lehetsz. Mellesleg a gyerek téma főleg elég kényes, mikor ilyen sok párnak nehezen jön össze. De az iylen tapló embereket mint te is, ez csöppet sem érdekli.
2018. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Minket szerencsére már nem zaklatott mostanában senki ezzel a kérdéssel. De most vagyok túl a második vetélésemen, szóval, ha valaki nekem szegezné a kérdést, hogy mikor jön a baba, valószínűleg a torkának ugranék az illetőnek... (ja, nem mondanám, hogy lelkileg rendben vagyok még :( )
2018. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére tőlem rokonok életemben egyszer kérdeztek ilyet, idegenek pedig 2-3-szor? 19 éve ismerem a párom, hamar összejöttünkl, pár év múlva összeköltözés... Házasság nincs, gyerek nincs, zaklatás nincs :)

Úgyhogy nem mindenki ilyen kérdezgetős, szerencsére. Engem határozottan zavarna, ha mindenkinek ez lenne a téma. Nagyon nem, hiszen mondom, hogy hagyjanak békén vagy mondok valami hülyeséget, ha borzolni akarom őket, de azért igenis fárasztó lehet ez folyton.

2018. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
6-os szerintem meg te vagy a bunkó! Egy alap társalgási kérdést sem tudsz normálisan értelmezni. Képzeld a családi állapotodat bizony akár vadidegenek is megkérdezhetik mondjuk ügyintézés során. Olyankor mit csinálsz? Kiakadsz mert neked nehéz bevallani, hogy egyedülálló vagy és senki nem akar veled összeházasodni?
2018. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Közeli rokonok,barátok vagy munkatársak szokták kérdezni. Ha valaki simán megkérdezi nem gond, de pl.keresztanyukám folyamatosan mondogatja, hogy mindenünk megvan hozzá és nem érti miért nem? Volt már, hogy szembe jött az utcán egy fiatal anyuka a babájával és utána fél órán át hallgattam, hogy már nekem is itt lenne az ideje. A barátom anyukája ugyanez csak ő inkább az esküvőt erőltetné.

Nekem sose jut eszembe, hogy másoknak miért nincs még gyerek vagy eljegyzés, talán ezért fura nekem ez.

2018. júl. 5. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!