Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másokat is zaklat a környezete...

Másokat is zaklat a környezete a gyerekvállalással, házassággal?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal. Sem eljegyzés, sem esküvő, sem gyerek nincs tervben pedig nagyon jó a kapcsolatunk és jól élünk, de mindketten fiatalnak érezzük még magunkat.

Akárhova megyünk mindig kérdezik, hogy "és gyerek mikor lesz?" "Mikor lesz már lagzi?"

Nem olyan nagy probléma számomra csak simán érdekelne, hogy mások is megkapják ezeket a kérdéseket napi szinten?

23 és 26 évesek vagyunk.


2018. júl. 5. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én heti szinten megkapom családtagoktól, hiába mondom, hogy először az egyetemet szeretném kijárni és utána tapasztalatot szerezni az adott területen, de még 30 éves korom előtt lenne gyerek, akkor megkapom a következőket:

"De hát én már a te korodban szültem 2 gyereket"

"De attól még összeházasodhatnátok! Lagziba akarok menni!" - ilyenkor azért megjegyzem, hogy a hagyományok szerint a menyasszony családja fizeti ezt, van fölöslegesen pár milliója? Mert persze ők hatalmas lagziba akarnak menni, élő zenekarral, a természetben, ateistaként egy pap adjon össze minket.

"Még látni akarok a dédunokáimat ebben az életben!" - érzelmi zsarolás: ON.

"Babázni akarok, olyan édesek voltatok kisbabaként" - itt megjegyzem, hogy max egy aranyhalat bíznék rá, gyereket nem.

"Ilyen későn vállalsz gyereket? Hát 40 leszel, mire meglesz az 5.-6. gyerek!" - egyet tervezünk. Többször is elmondtuk. Ekkor természetesen magányos, megkeseredett, fóbiás nyámnyila lesz mindenképpen.


Én elhiszem, hogy ez normális egyeseknél, de mikor hetente jönnek ezzel + minden családi eseménynél, holott elmondtuk nekik többször türelmesen mi a helyzet, de nem, ők akkor is folytatják. Igenis idegesítő.

2018. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
9# te nem tudod értelmezni a kérdést és a válaszomat sem. Nyilván senki nem arról beszél, mikor az ügyintéző megkérdezi mi a családi állapotod.... Ilyenkor nyilván még ondó hogy hajadon vagy ha azt kérdezik akkor azt, hogy nincs gyerekem. De nem erről szól a kérdés... Az ügyintéző nem fog neki állni arról dumálni, hogy vénlány akarsz maradni? Miért nem keresel már egy pasit? Hogyhogy még nem kérték meg a kezed? Ideje lenne szülni stb.
2018. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy az emberek életében a házasság és a gyerek a legfontosabb..?? Jó vicc, de nem kéne masok nevében nyilatkozni, a helyes megfogalmazás, hogy a TE életedben.

Nekem aztán egyik se fontos egy picit sem, se házasodni, se gyereket nem akarunk. Egyutt vagyunk már 8 éve párommal, tökéletesen jól megvagyunk így, vannak más sokkal fontosabb dolgok az életünkben és ebben se a gyerek, se a házasság nincs benne. Bár igazából a házasság jött már szóba, az az megkérdezte, hogy én igénylem-e, de mondtam hogy nekem így is tökéletesen megfelel, mondta hogy jó mert neki is. Gyereket viszont egyikunk sem akar, nem is lesz. Persze a pofátlan rokonok állandóan jöttek a”Mikor lesz már lagzi, gyerek?” kérdésekkel. Irtó idegesítő volt egy idő utan, aztán a lagzi témáról lekattantak, hogy hát jó az nem is olyan nagy gond, ha nincs, na sem gyerek az mindenképp kell. Aztán elmagyaráztuk nekik az ezredik ilyen után, kevésbé kedvesen, hogy majd MI eldöntjük mi kell és mi nem. Azóta sikerült felfogniuk halistennek.

2018. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minket is. Bár mi az esküvőn túl vagyunk 7. éve, de még mindig nyaggatnak, nem fogták fel, hogy nem tervezünk gyereket. Azért nem értem az egész kérdéskört, mert ez mind magánügy, senkinek semmi köze hozzá.

Egyébként azok kérdezgetnek eskövőről, meg hogy mikor lesz gyerek akiknek más témája sincs, vagy marhára unja az életét, ezért érdekli a másik magánszférája.


Érdekes módon a baráti körünkben nem nyaggatnak ezzel, érintőlegesen merült fel a téma még évekkel ezelőtt az esküvőnk kapcsán, akkor megmondtuk mi a szitu és ezzel le volt zárva a dolog. Akkor kiderült az is, hogy nem csak mi, másik pár se vállal gyereket, ők esküvőt se szeretnének, 10 éves a kapcsolatuk. Egyébként ebből a körből még senkinek nincs gyereke, rajtunk kívül még nem is házas senki. 29-32 év között vagyunk. Az egyik csajszi még javában váltogatja a partnereit, nincs fix kapcsolata sem. Nem tudom hová akarna esküvőt meg gyereket, pedig őt is csesztetik a családtagok, gyerekes munkatársak. Akinek nincs gyereke, vagy nem -élete értelme- azt nem izgatja a téma, bőven tudunk miről beszélgetni.

A munkatársak közt, ahol több a gyerekes, és a családban már picit más a helyzet. A munkatársaim folyton győzködni próbálnak mekkora szerelem a gyerek, nekem ez fura, én a férjemet szeretem szerelemmel, nem a vérrokonaimat, plusz 90% szájon csókolja a gyereket amitől szintén hányni tudnék. Meg ilyen agyhalott szövegekkel bombáznak, hogy ki nyitja rám az ajtót ha öreg leszek, vagy épp önzőnek tartanak, vagy megkérdezik, hogy akkor minek vagyunk együtt. Mert akiknek nem kell gyerek, nincs gyerekük azok már nem is szerethetik egymást....persze. Idióta felfogás. Szóval ökörségeket beszélnek. Az első sokk után amúgy már csak röhögni tudok rajtuk, meg azok a kollégáim akik szintén nem gyerekpártiak. Bár nem is tudom, hogy én vagyok önző, vagy az aki azért csinál gyereket, hogy legyen aki kivakarja alóla a szart...Na mindegy.

Anyósom párja, meg a sógornőm is be-beszólogatott, hogy a gyerek az kell, mikor lesz már stb stb, mikor akarunk már, de megmondtuk, hogy akinek kell , annak majd biztos lesz gyereke, nekünk nem, és legyenek szívesek leszakadni a témáról. Rendszeresen előkerül azóta is a dolog.


AZ én családom tök normális, tudják, hogy nincs tervben gyerek, se most, se később, még meg is nyugodtak, mert ők is ugyanazt gondolják amit én is érzek és tudok magamról. Rohadtul szar anya lennék, nem nekem való és kész. A tesóm se akar gyereket, se férjhez menni, se kapcsolatot. Neki így jó, mi pedig a gyerek részt hagyjuk ki.


Sosem értettem miért kell ezeket a témákat egyes embereknek feszegetni, mit érdekli őket. Nagyon nagy tapintatlanság és bunkóság. Simán beletenyerelhet egy olyan szituációba amikor nagy vígan kérdezi mikor lesz már gyerek, mikor a szerencsétlen pár pl nagyon szeretne de nem jön nekik össze x éve, és hiába tesznek meg bármit. Vagy megkérdezik egy több éves kapcsolatban élő pártól, hogy mikor lesz már esküvő, amikor a nő nagyon szeretne házasságot, de a pasija nem akarja elvenni és kifogásokat gyárt...ilyen kérdés is kismillió van fent pl gyakorin.

A miért nincs gyerek kérdéskörre is csak pár válasz lehetséges: -soha nem akarnak,-még nem akarnak,-akarnak de nem jött össze,- már úton van de még korai lenne világgá kürtölni. Nem olyan nehéz ezeket felfogni. Ha pedig az illetőre tartozik az infó, majd közlik vele. Ennyi. Ugyanez vonatkozik arra is, hogy mikor lesz esküvő. Majd, soha, vagy majd értesítünk ha /rád tartozik/ és itt az ideje. Pont. Csak kicsit kellene belegondolni épp mibe mászik bele az aki ilyen magánjellegű dolgokról kérdezősködik, de nem...mert az ilyeneknek ennyi esze sincs.


Egyébként, csak el kell engedni a füled mellett, egyszer majd megunják. Vagy egy ilyen gyerekes kérdésre pl visszakérdezhetsz, hogy és, te mikor szexeltél utoljára? Ja, hogy magánügy? Hát az is az amit ő kérdezett. Ennyi :) A szex helyére bármilyen más dolgot behelyettesíthetsz amiről úgy gondolod, zavarba hozza a zaklatókat.

2018. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!