Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszitek komolyan,...

Mennyire veszitek komolyan, hogy 11-15 óra között nem kellene napra menni?

Figyelt kérdés

Valakire vártam ebben a napszakban elég hosszan egy játszótér közelében, és nemhogy voltak ott, de 11 körül kifejezetten sokan jöttek. Jó, volt a legtöbbön sapka.

Én elég parás vagyok e tekintetben, de például a húgoméknál van kerti medence és ott a gyerekek ekkor is vidáman csobbannak, játszanak.


2018. júl. 6. 11:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Én szigorúan veszem. A bőr emlékszik, szokták mondani. Ez pedig igaz.
2018. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Én komolyan veszem, játszóra nyáron csak 5-6 körül megyünk ki.
2018. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
Mikor egész kicsi volt a lányom,2 év alatti,akkor úgy alkítottuk ki a napi rutint,hogy ne kelljen kimenni.Előtte voltunk kint.Most 3 éves,sokszor vagyunk kint 1 óra körül még.Bekenem naptejjel,kap basball sapit,és árnyékos játszóteret keresünk. De van,jogy boltba megyünk ebben az időszakban.Az én nővéreméknél is van medence,ott is vígan kint vannak.Leégve még nem láttam őket.
2018. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Akit ez nem érdekel, az veszélyezteti magát és a gyerekét.

2018. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez az időintervallum pont nem érint minket, mert 9kor viszem ki és 11kor megyünk be ebédelni, délre alszik. 14-15 között kel. Viszont legkésőbb 16kor már kint vagyunk, 18ig. A kint kalapot visel és óránként kenem.
2018. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az időben nem szervezek szabadtéri programot, kivéve fix árnyék (pl sátor). De ilyenkor is közlekedünk (BKV).
2018. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
1 éves a kislányom, ha nem muszáj, nem viszem ki 11 és 15 között. Délelőtt reggeli után kb. 9-11-ig, és délután vacsora előtt kb. 5-7-ig vagyunk kint. Persze ha pl. orvoshoz kell menni, akkor nem szempont, hány óra van. De amikor lehet, igyekszem úgy alakítani, hogy ne kelljen ebben az időszakban kint lennie.
2018. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Ezt igazán könnyű betartani: ha délben ebéd van, akkor fél 12 után már haza kell érni, utána alvás, 3-ig föl se ébred a kisgyerek.

Egyébként pedig forróságban az ember nem is kívánkozik 11 óra után ki. Felnőttnek persze muszáj, ha kint dolgozik, vagy közlekedik. Gyereknél, átlagos otthoni napon nyilvánvaló, hogy reggeli után kell kimenni. Feleségem mondta, hogy tegnap 9.15-kor értek haza a sétából, és már akkor kellemetlen meleg volt.

Ha pedig van egy felhősebb nap, ill. hűvösebb van, akkor meg nem gond, ha kint vannak.


Tulajdonképpen semmi fakszni meg szabály nem kell, hanem úgy kell csinálni, ahogyan jólesik az embernek.

Ha néha-néha, pl. orvoshoz menés miatt kint van a gyerek melegben pont déltájban, hát annyitól meg nem lesz bőrbeteg, pláne, ha sapka is van rajta.

2018. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
A napi rutinunkban ilyenkor nincs kinti program. De van, hogy egész napos kirándulás van, vagy strandolás, akkor is póló, sapka, naptej. Így is csokibarnák a gyerekek.
2018. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%

Részben.

Igyekszem úgy alakítani a dolgokat, hogy 11 után már hazaérjünk, 3ig meg úgyis elalszik a fiam, szóval igazából sokszor sikerül elkerülni a magas napot.


De van, hogy úgy időzünk a boltban vagy olyan találkozónk van, ahova gyalog megyünk, akkor kikerülünk a napra igen. De ez nem minden napos, úgyhogy nem parázok rá. De készakarva nem indulunk el a játszóra 11-kor.

2018. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!