Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt sorstársam, aki...

Van itt sorstársam, aki szeretné hogy akarja, de nem megy?

Figyelt kérdés
Tehát aki szeretné hogy vágyjon gyerekre, de zsigerből elutasítja az agya a vágyat? Egyszerűen hiába győzködöm magam, hogy mindenki gyereket akar, meg jaj de jó dolog az, meg minden... közben sajnos taszít még a gondolata is. Sem kicsit, sem nagyot, sem semmilyet nem látok úgy vonzónak, hogy én akarjak az anyja lenni. Nagyon sajnálom, de nem megy, nem bírok rájuk szeretettel gondolni, nem vágyom a szülésre, a babázásra, semmire. Közben szeretném akarni, de képtelen vagyok. Már felkutattam a lelkem minden zegzugát, és semmi. Az ilyenekből lesznek a rossz anyák, ha mégis magukra kényszerítik a gyerekvállalást? Akik ellátják és nem bántják, de szeretetet sem adnak. Egyedül vagyok ezzel az érzéssel? Lassan kifutok a szülőképes korból, de még mindig semmi vágyam.
2018. júl. 6. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lennél már egyedül?? Naponta van "nemakarokgyereket" kérdés.
2018. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de van aki csak nem biztos benne, mások nem akarnak éd dühödten kikérik maguknak, hogy ne kényszerítse rájuk senki. Én pedif szeretném akarni, és úgy sem megy. Lehet ezzel mit kezdeni?
2018. júl. 6. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ha terhes leszel, akkor megváltozik majd ez az érzés. Én sosem akartam görcsösen gyereket, ezért vártunk is 36 éves koromig, én sem vágytam a babázásra, most viszont nagyon is élvezem és mindent megteszek a kisbabám kedvéért.
2018. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mit jelent számodra a szülőképes kor? Mert 45, akár 50 évesen is szülhetsz, legfeljebb nehezen fogsz tudni teherbe esni, ha pedig ez bekövetkezik, akkor gondold sorsszerűnek.


Ha ennyire ellen vagy, akkor ne szülj semmiképp, mert a gyermekkel is és magaddal is ki fogsz cseszni. Jóindulatból mondom. Nincs azzal semmi gond, ha valaki nem akar gyereket, pláne nem akar kényszerből. Ha nem jön az érzés szívedből, őszintén, ne erőltesd!

.

2018. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És van párod, aki már szeretne tőled gyereket vagy csak valami elképzelt idealizmus miatt szülnél? Mert ha utóbbi, akkor elég érthető, miért nem akarsz.

Egyébként nem hiszem, hogy minden becsúszott gyerek anyja rossz anya lesz, szóval vélhetően tud ez fordulni élesben, bár persze nem erre kell alapozni.

2018. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

5-ös keresgél jó irányban!

Először is tudni kéne, kérdező, van-e párkapcsolatod.

Ha igen, az stabil? A párod akarna gyereket? Ha ezekre igen a válasz, akkor együtt elmehettek akár pszichológushoz is, lehet, hogy fel tudná deríteni az okát és meg tudná oldani.

Ha viszont nincs párkapcsolatod (és én erre tippelek), akkor meg nincs miről beszélni. Először legyen egy férfi, akibe szerelmes vagy és vele akarod leélni az életedet és persze ez kölcsönös legyen. Könnyen lehet, hogy ez önmagában meghozná a gyerek iránti vágyadat.

2018. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van férjem, aki nem feltétlenül szeretne gyereket. Ha én akarnám, akkor rábólintana, de neki nem feltétel a boldogsághoz. Legalábbis ezt mondja, de ezt mondja a megismerkedésünk óta, mint ahogy én is a fenti véleményemet, tehát ebben nincs köztünk ellentét. Csak nem értem, hogy hol van belőlem az anyai ösztön. Hogy miért bolondul meg mindenki a vágytól, csak én nem. Jó lett volna mások tapasztalatait meghallgatni, hogy ők hogyan döntöttek ilyen helyzetben, erőltették a témát, vagy boldogan elengedték.
2018. júl. 6. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A te/ti helyetekben én nem vállalnék gyereket - más helyzet az, amikor pl. a férj nagyon akar és a feleség, aki szereti, de nem biztos magában, viszont nagyon ketyeg a biológiai órája, mégis bevállalja - ettől még lehet jó anya és tudja szeretni!


Viszont, ha egyikőtöknek sem feltétlen kell a boldogságához gyerek és jól megvagytok, akkor mindkét szülőből hiányzik az olthatatlan vágy, így elég reszkír lenne bevállalni és nem lehet tudni, hogy mi sülne ki belőle, mert bizony nem lesz egy sétagalopp a gyerekkel az élet - persze sok öröm is, blabla, de rengeteg lemondás, munka és aggódás életed végéig !


Egyetlen érv a gyerekvállalás mellett: ha lassan kifutsz az időből, nem-e fogod bánni majd X évesen, hogy mégsem próbáltad meg, amikor esetleg már megjönne a vágy, de túl késő lesz hozzá???


Mert azt mondják, az ember sokkal jobban megbánja azt, amit nem tett meg, mint amit igen.

2018. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
En sem akartam nagyon, a férjem ezerszer jobban. Jónak ereztem mindent. Mindenünk megvan, kényelmes az elet. Most terhes vagyok, es nagyon varom, hogy megszülessen. Ugyhogy szerintem változhat.
2018. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor a helyedben elmennék pszichológushoz, hogy megértsem, miért érzek így. És lehet, hogy felszínre jönnek olyan rég elfeledett/elnyomott dolgok, amik erre magyarázatul szolgálnak, és azok "kitakarításával" már összhangban lenne tudatos akaratod és érzelmi vágyad.
2018. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!