Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy az...

Honnan lehet tudni, hogy az apa tényleg gyereket szeretne, vagy csak a gyerek gondolatát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy olyan ember akar gyereket, aki sohasem volt gondoskodó típus. Szeretni nagyon tud, de gondoskodni, odafigyelni, megdolgozni a kapcsolatért, na azt nem. Most egy ilyen ember vajon belegondol, hogy egy gyerek nem az a cukin mosolyogva alvó babóca, akiket a az Insta és Face posztokban lát, hanem szívás, munka, idegölő átsírt éjszakák, emiatt ingerült házastárs, kevesebb szex, több vita, otthon ő háttérbe kerül, az eddigi zéró helyett 50% otthoni munka, nincs spontán program, nincs hajnalig filmezés, nincs az, hogy most feszülten jött haza (az amúgy tényleg stresszes) munkahelyéről, és akkor most pár órát lazítani szeretne...


Mert mondani mondja, hogy felfogta, de mennyi olyan eset van, hogy a gyerek születésére konkrétan rámegy a házasság. És ezért, mert egyszerűen apuci úgy gondolja, hogy ő csak megtanul egy plusz nevet, meg több pénzt ad haza, és ennyi, a babát hazaérve megnyöszögteti 5 percre, aztán ugyanúgy él tovább, mint azelőtt. Azt honnan lehet tudni, hogy “apajelölt” tényleg akarja munkával, szenvedéssel, mindennel együtt az egészet, vagy csak mondogatja hogy akar gyereket, de igazából csak az apaság ténye tetszik neki, a cuki dolgok, és nem fogja fel teljes súlyával, hogy mibe akar beleugrani?


2018. febr. 20. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a kapcsolatáért nem tud megdolgozni akkor nem vállalnék vele gyereket. A kapcsolatért is tenni kell, nem lesz magától jó. Egyértelmű a leìrásod alapján, hogy ez a pasi max hétvégi apukának lenne jó, hogy elvigye őket ide oda...
2018. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Onnan hogy ismered? Ha nem bízol benne, hogy képes rá, ne vállalj gyereket vele!
2018. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A leírtak alapján : nem akar. Hatalmas hiba lenne ilyen embernek szülni.
2018. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
11 éve házasok vagyunk, bízom benne, elfogadom, a kapcsolatunk rendben van. Neki is van mit tolerálnia, messze nem vagyok tökéletes, sőt... cserébe én is tűröm, hogy lusta. Nem kicsit, nagyon. Talán hülye példa, de van egy kutyánk, imádja őt, de eszébe nem jut soha, hogy sétadő van, vagy nyáron kicserélni a vizét, vagy bármi, ami “munka”. Ezt is elfogadtam. De egy ilyen mentalitással gyereket... komolyan? És valószínűleg csak azért, mert most lesz 30, plusz szült mindkét nővére, két barátunk, a munkahelyén páran... és küldözgetik/posztolják az édes babafotókat. És bár mondani mondja, hogy érti mivel jár ez, de nem hiszem, hogy valóban felfogta.
2018. febr. 20. 17:11
 5/13 A kérdező kommentje:
Ó, talán nem világos az eddigi leírásomból: nem én akarok gyereket. Én csak nem zárom ki teljesen a lehetőségét. Ő kezdte el mondogatni.
2018. febr. 20. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te nem akarsz gyereket.
2018. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem benne bízni, hanem abban hogy képes lenne kivenni a részét. Nem bízol, ne vállalj! Főleg hogy te csak esetlegesen akarsz.


Ha erősködik, állítsd próba elé. Ha változik már most, akkor talán képes lenne.


Ha nem képes, a gyerektől biztos nem fog megváltozni.

2018. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy dolog biztos: a gyerektől nem fog megváltozni!

Ugyanúgy nulla házimunkát vállal, ugyanúgy letojja, mint a közös kutyát, feszülten megy haza, hajnalig filmezik....

Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor felesleges gyereket vállalni. Mivel ha gikszer van, ő lelép, éli világát, te meg maradsz ketten a gyerekkel.

2018. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Úgy gondolja ez nem neki lesz/lenne szívás, ő élné tovább ahogy eddig az életét elvégre te maradsz gyerekkel otthon. Sok ffi elvan tévedve hogy azért mert dolgozik neki teendője nincs.
2018. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
4# persze, érti csak leszarja 😊 ha neked nem gond, hogy minden a nyakadba szakad...egyéb esetben nem tudom mi a kérdés...
2018. febr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!