Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szükséges e?...

Szerintetek szükséges e? Akiknek van tapasztalata elsősorban olyanoktól kérdezem baba- gyerek biztonsággal kapcsolatban. Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Adott egy sok lépcsős családi ház. Belső fa járófelületű lêpcsővel. A lépcsőknek nincs előlapjuk, így a fokok közt kb 12 cm magas nyílás van, ahol le lehet látni. A család egy része szerint nem baj, nem történhet baleset, pl, hogy becsúszik a kicsi lába ebbe a résbe....mert úgyse fog közlekedni egyedül, meg nem is olyan nagy rés az...

Viszont én szeretném minél nagyobb biztonságban tudni a gyerekeket, mert nem vagyok benne biztos, hogy pár éven belül tud majd olyan biztonsággal közlekedni a legkisebb is, hogy engedjem egyedül a házban. Viszont két helység közt is lépcsőzni kell. Pl. szoba- fsz. közt.

Van valakinek tapasztalata? Túl aggódom, vagy jogos ez az igényem? 16 hónapos a kicsi.



2018. júl. 9. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Költözz el az anyóstól és a sajátodat olyan biztonságosra alakítod, amilyenre akarod.
2018. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
12 centin kiesni valóban nem tud, nagyobb eséllyel gurul le csak úgy, vagy inkább játékokat fog a fejetekre dobálni a lyukon keresztül. De ha tartasz tőle, hogy beszorul oda keze-lába, bedeszkázni vagy valami hálót odarögzíteni nem annyira nagy feladat akár házilag sem. (A korlát milyen?)
2018. júl. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Az én gyerekem a terasznál lévő kb 8-10 centis résen nyomta ki magát térdig másfél éves korában, pár pillanat alatt(ráláttam a magas fallal körbekerített teraszra mosogatás közben, nyitott ajtónál).


Olyanokat csinálnak, ami eszünkbe sem jutna. Én kitalálnék valamit a lépcsőre. Ha mást nem, egy rögzített futószőnyeget.


Ha kinti lépcső lenne zárható ajtó mögött, akkor nem kellene, de így..

2018. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ilyen lépcső van, de mi nem csináltunk vele semmit. Igaz nálunk külön lépcsőház van (tehát ajtót kell nyitni h fel tudj menni a lepcson). Eleinte nem kozlekedhetett rajta egyedül természetesen de igazából meg se próbálta. Azóta 3 éves, már felmegy és lejön egyedül de nagyon meg lett tanítva h mindig kapaszkodni kell és a lépcsőn nincs játék. Hal istennek sose volt gond.
2018. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk is ilyen "lyukas" lépcső van a nappali és az emelet között. A nagyobb lányom felnőtt rajta gond nélkül, és a kisebb, 3 éves is csak egyszer csúszott meg, az ijedelmen kívül nem lett baja.
2018. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves első! Ezt honnan feltételezted, hogy anyósnál lakunk? 😀

Egyébként nem. Saját ház. Anyós is ugyanúgy aggódik mint én...

Többieknek köszönöm a választ! Ahogy látom, nem alaptalan a félelmem. Sajnos már most szívesen lépcsőzik, és elég figyelmetlenül... Persze csak felügyelettel. A futószőnyeg jó lehet. Megnézem hogy lehet rögzíteni. Eddig csak a csúszás gátló, öntapadós szőnyeg jutott eszembe, de az nem oldja meg a rés problémáját.

A korláthoz is kell valami biztonsági "háló" mert elég távol vannak a pálcák.

A rés befedésére gondoltam, de egyből le lettem "szavazva" mert azt nem lehet kivitelezni

2018. júl. 9. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen a lépcső és én is aggódtam ezen sokáig, de feleslegesen. 3,5 éves a nagy és hónapok óta egyedül közlekedik.


A lépcsőház alul és felül is elzárt, így csak azóta használhatja, amióta elég ügyes. Megtanítottuk, hogy nincs játék a lépcsőn, hogy mindig kapaszkodik és a falhoz közel megy, mert nálunk is nagy a távolság a korlát oszlopai között. Semmi gond nincs. Mostmár arra is figyelnie kell, hogy csukja a biztonsági ajtókat, nehogy a húga utána menjen (14,5 hónapos). (ezt persze titokban mindig ellenőrizzük, de jól csinálja)


Megértem, hogy aggódsz, de a gyerekek ügyesek, ha hagyják őket. A bátyám és én, 4-5 évesen úgy mászkáltunk az emeletre, hogy eleinte csak a vas volt meg a lépcsőn, később rátett, de nem fixált deszkák. Nem voltak felelőtlenek a szüleink, megtanították hogyan kell használni a lépcsőt.

2018. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem, de nem volt gond. Fentre kaput tetettünk, lent nem lehetett, de egyik sem ment fel anèlkül, hogy ne láttam volna. Soha nem volt baleset. Papucsban nem járunk fel, mert szerintem az veszélyes, csak mezitláb vagy zokniban. Kicsi még nincs 2 éves, egyedül még nem közlekedik, nagy 4 éves és ügyesen használja. Egyik sem akart a lèpcsőfokok között sem kezet sem lábát bedugni.
2018. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!