Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépre akarok rákötni...

Csaba9292 kérdése:

Számítógépre akarok rákötni hangcuccot, de tanácstalan vagyok, elsősorban zenehallgatásra, filmezésre használnám, térhatás nem szükséges, szeretem a nagy hangerőt, sok basszust, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Néztem egy hangfalszettet,illetve kettőt,egyik Logitech z623 2.1,másik Genius SW-HF6000 5.1,Logitól a vezetéknélküli távirányító hiánya tart vissza,de viszont sztem jobban szólhat sokkal mint Genius.Néztem házimozikat is,LG,Samsung stb,de teljesítmény ami rájuk van írva,gondolom nem adja le azt ténylegesen (RMS),de Logi gondolom le is adja azt a 200W-ot,néztem mini hifiket is (LG,Samsung,pioneer stb)de sztem azokra sem a tényleges teljesítmény van ráírva (60-70k körüliekre van ráírva 400-600W körül),hangprojektorokról nincs tapasztalatom,szóval nem tudom mire is lenne szükségem igazából,most creative 5.1em van,térhatást nem használom ki rövid kábelek miatt,70W RMS,ez biztos leadja a teljesítményt,mert tud elég szépen szólni,vagyis tudott ,amíg mély be nem kakált,szóval mit javasoltok,zenére leginkább,meg filmezésre?

2014. aug. 8. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A hangoskodók minőségét nem W-ban adják meg :-) Kérdés, hogy te minőséget, vagy teljesítmény keresel. A számítógép ugye digitális jelet küld, ami valahol útközben átalakul analóggá. Már ennél a pontnál nem mindegy, hogy neked ez egy 10 éves alaplapra integrált hangkártyán, vagy egy minőségi külső erősítő DAC chipjén történik meg. Aztán ugye jön az erősítő, ami ezeknél a kompakt hangcuccoknál annyira nem rossz, mert végülis hardverre van szabva, de messze áll a tökéletestől is, egy rendes különálló szintjét nem érik el. Majd a lényeg, maga a szpíker. Erre a három dologra kell figyelned.

Én egyébként egyértelműen egy 2.0 rendszert keresnék a helyedben, kicsi, de minőségi hangszórókkal max. 2x40W körüli teljesítménnyel - zenére egyértelműen ez a legjobb, de filmezéshez is megteszi. A basszus lehet, hogy nem lesz letaglózó, de a legtöbbnél bőven elég. Erősítőből Marantz, Yamaha, Denon, Rotel, Pioneer, Onkyo, Sony, TEAC - ami megnyeri a tetszésed, nem akarlak befolyásolni, mert annyiféle vélemény és termékteszt található az interneten, hogy jobb, ha magad döntöd el, neked mi tetszik.

Hangfal téren meg még több gyártó van, inkább meg sem kísérlem felsorolni, szintén az lenne a legjobb, ha belecsapnál a lecsóba, de az erősítőtesztek mellett úgyis találsz ezekről is véleményeket, ha meg abból már van egy választásod több kereskedésben engedik, hogy akár a kettőt eggyütt meg is hallgasd. Te tudod igazából mennyit szánnál rá, egy jó rendszer ki jöhet már 40-50.000 forintból is, ha tudsz bánni a pénzeddel.

2014. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Minőség,valamint teljesítmény is fontos számomra,nem szeretnék gagyi termékekből szettet összeállítani,nem külső hangkártyára kötném,de viszont nem rossz alaplapi,Msi H87 G43 Gaming alaplapon levő ALC1150-re,AudioBoost,Sound Blaster Cinema stb.Igen,nézegettem 1-2 fórumot,ott is leginkább 2.0át,vagy 2.1et ajánlanak,sry a láma kérdésekért,de ugye szeretem a mellkason vágó mélyhangokat,egy nem túl drága erősítő mennyibe kerülne kb,tudom gyártótól is függ,vmint milyen mélynyomót ajánlanál hozzá,esetleg ha tudsz vmi konkrét ilyen összeállítást,akkor linkelhetnél is,egy ilyet találtam éppen,neked ez milyennek tűnik?

[link]

2014. aug. 8. 18:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Keret ami lenne rá,60k körül,abból kéne gazdálkodnom,valamint esztétika is fontos nálam
2014. aug. 8. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a Pio rendszer nem rossz, de nyílván minél kevesebb részből áll, annyival olcsóbb a teljes rendszer. Viszont ha tényleg ennyire kell az erős mély, akkor 2.1 - itt jön a probléma, hogy ahhoz ugye a sztereó erősítő nem ehhez való, az 5.1-ek meg kicsit drágák, árban biztos a kompakt rendszer a jobb ennek fényében. Én 2.1-ben annyira nem vagyok otthon, azért mégsem csak arról van szó, hogy 5.1 hárommal kevesebb hangszóróval :-) Persze ezt a kategóriát sokan mostohagyereknek tekintik, azért hanyagolják el a nagyobb gyártók is - mert nem tökéletes sem zenére, sem házimozira, ez nyílvánvaló, kompromisszumos megoldás, de úgy tűnik a te igényeidnek ez lenne az ideális.

[link]

Talán ezt a 2.1 rendszert, ha lehetőséged van hallgasd meg élőben (úgy látom van MediaMarktban is, keress egyet a környékeden ahol tartják), ha másnak nem, viszonyítási alapnak jó lesz.

2014. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem,,köszönöm a hasznos infokat,az lesz,besétálok majd egy mm-ba,vagy euronicsba és meghallgatok 1-2 cuccost,még egy utolsó kérdés,amit linkeltem Pioneer 5.1et,igaz házimozi,de mennyire lehetek biztos benne,h zenehallgatásban is élményt nyújtja azt a pluszt? Esetleg más megbízható márka,hasonló teljesítménnyel, kb ebben az árkategóriában nyújtaná-e a zenehallgatáshoz szükséges élményt? Gondolom a válasz nem ezt a megoldást fogja preferálni,hanem amit először javasoltál,h érdemes ink zene szempontjából vmi erősítőt és ahhoz vmi hangfalakat néznem,igaz?
2014. aug. 8. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezért problémás ez a dolog, mert zenére és filmezésre teljesen máshogy keverik a hangokat és máshogy működik a filmes világ meg egy hangstúdió is - kvázi az ajánlott végfelhasználói rendszerek is mások - filmezésre surround 5.1, zenére 2.0 stereo. Egy jól összerakott 2.0 20-30.000 forintból lepipál egy ilyen házimozi szettet, ha az a cél, hogy tisztán, élvezhetően szóljon Mozart IX. szimfóniája, de nem lesz rajta olyan mély, ami filmezéshez kell - és ez vica versa igaz, a Mátrixot nem feltétlen élmény megnézni 2.0-n, aki már hallotta, hogy milyen 5.1-ben.
2014. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. aug. 8. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!