Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések

A kérdés

Akinek komoly konfliktusai voltak a párjával gyereknevelési kérdésekben, hogy oldották fel az ellentétet?

júl. 12. 00:11  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Jóval az első gyerek megfoganása előtt megbeszéltük a fontosabb dolgokat, így most, hogy már itt vannak, nincsenek konfliktusaink miattuk.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont júl. 12. 01:17 Privát üzenet

Mi is úgy voltunk, mint az első Válaszoló.

Előre megbeszéltük az alappilléreket, az apróságokat meg menetközben egyeztetjük.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont júl. 12. 05:21 Privát üzenet

Az általános receptet se hagyjuk ki: önérzeteskesés teljes hiánya, higgadt tárgyilagosság, józan ész használata, nyitottság, tudatosítani, hogy a vita célja az, hogy a lehető legegyszerűbben jussunk el kettőnk közös céljához abban a konkrét tárgykörben.

Így már azért rendesen be kell feszülni, hogy mellélőj.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont júl. 12. 06:12 Privát üzenet

Rengeteg beszélgetéssel.

Sose a gyerekek előtt vitázunk, csak négyszemközt, így a kicsik előtt egy nagy közös egység vagyunk, azonos szabályokkal.

A következetesség a legfontosabb.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont júl. 12. 06:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Irigyellek titeket :-(

# 5/15Időpont júl. 12. 07:38 Privát üzenet
Ne irigykedj, üljetek le beszélgetni és oldjátok meg a problémákat. Felnőtt emberek vagytok, gyerekeitek vannak. Muszáj kommunikálni! Hajrá! 😊

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont júl. 12. 07:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tudom megszámolni, hányszor kezdeményeztem ilyen beszélgetést, de mindig falakba ütköztem. Én most pihenni akarok, ne beszélgessünk már erről, ez most nem fontos, ne hergelj fel éjszakára stb stb a válasz...

# 7/15Időpont júl. 12. 07:55 Privát üzenet
Pedig ezt máshogy nem lehet megoldani. És gondolom már te érzed, hogy ez a kettőtök kapcsolatàra is rànyomja a bélyegét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont júl. 12. 11:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pontosan

# 9/15Időpont júl. 12. 14:08 Privát üzenet
És miben nem egyeznek a nevelési elveitek?

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont júl. 12. 21:12 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Komoly depresszió kisgyerekek (1 és 4 éves) mellett, a pszichiáter 1 hónap alatt még nem volt eredményes, valakinek hasonló tapasztalat és tanács?
Már rengeteg kérdést olvastam itt az oldalon, hogy 18-19 éves lányok mennyire szeretnének babát, tervezik. Valóban bele gondolnak ők mennyire komoly felelősség egy baba?
Ezzel menjek be az ügyeletre vagy nem komoly dolog?
Kedves kismamák! Ti hogyan álltatok a sporthoz terhesség alatt/után? Engem a lovaglás érint, de más sportot űzőkre is kíváncsi vagyok. Kiváltképpen azokhoz szól a kérdésem, akik...
Van két lányom egy 2éves és egy 5éves most hallottam hogy nekik is kell személyi igazolvány! Ez komoly? És hol kell igényelni?
Most ez komoly? Miért nem szép nevek, a divatos nevek? Zoé?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!