Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Időben szóltam hogy terhes...

Symoneta kérdése:

Időben szóltam hogy terhes vagyok, októberben fogok szülni viszont aug1tol táppénzre szeretnék menni 2017.11.17ota dolgozom ezen a munkahelyen. Megteheti a főnök hogyha most szólok neki hogy mennek táppénzre akkor megszünteti a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 10:21
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nem mondhat fel, vagy ha mégis, akkor kártérítést kell fizetnie neked. Erre a tényre azért hívd fel a figyelmét. Nem szabhatja meg, hogy mikor mehetsz táppénzre, sőt igazából te sem, csak az orvosod (aki persze megfelelő ráhatással fel fog venni táppénzre). Mondjuk az nem túl szerencsés, ha te ezt előre tudod (felmerül a táppénzcsalás gyanúja is - akkor is ha szó sincs róla).
2018. júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van az elsőnek. Bár mindenhol meg lehet beszélni az orvossal, hogy mikortól akarsz táppénzre menni, ez igazából nem úgy megy. Csak akkor szabadna, ha veszélyeztetés áll fenn. Úgyhogy szerintem ne szólj. Ha rosszindulatú, fel is jelenthet táppénzcsalás miatt, bár szerintem jól jönnél ki belőle, mert nem tudnák rád bizonyítani, hogy te pl. tényleg véreztél-e, görcsöltél-e, vagy sem. De az orvosnak is okozhatnál vele néhány kellemetlen percet, aminek biztos nem örülne.


Szóval nem rúghat ki, de szerintem ne szóljál. Ha úgyis októberben szülsz, az közel van, ilyenkorra már gondolkoznia kellett volna azon, hogy hogy pótol téged.

2018. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne szólj, hogy mész táppénzre. Beszéld meg a dokival, hogy aug 1-től mennél.
2018. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!