Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anny, hogy terhes a feleségem...

Anny, hogy terhes a feleségem és szeretnénk házat venni hamarosan. Kpba fizet a főnők és mini. Bérre vagyok bejelentve. Jogosult vagyok a jelzálog hitelre?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 18:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%

Nem. A jelzáloghitelhez kell egy másik lakás, amire teszik a jelzálogot - de gondolom, nálatok nem ez a helyzet.

Ha jól sejtem, akkor Te a sima lakáshitelt kérdezed.

Hogy arra jogosult vagy-e? Hát, először is a lakáshitelhez rendelkezned kell a kiszemelt lakás árának min. 20 %-ával, ezt úgy hívják, hogy önerő. Pl. egy 5 milliós lakásnál kellene, hogy legyen 1 millió ft-otok, vagy ennek megfelelő önerő (szocpol, fundamenta lakáskassza, stb.. Ha ez nincs, akkor eleve szóba se áll a bank Veled.

2018. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Lakás hitelt mondok igen.. arra gondoltunk,hogy az önerő lenne a csokk..
2018. febr. 10. 18:47
 3/30 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 12.héttől már jár a Csokk...Helenleg 9 hetes az asszonyom.és erre 2.5 millióért már házat lehet venni
2018. febr. 10. 18:59
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Dolgozik a feleséged? Mert hogy te egymagad milliókat biztos nem kapsz minimálbérre, az tuti! Illetve lakáshitelnél kell majd valami fedezet és ha nincs plusz ingatlan, amit be tudnátok vonni, akkor nem tartom túl valószínűnek, hogy ti bárhol is kaptok ily módon hitelt.

A CSOK mindösszesen párszázezer forint, az nem biztos, hogy fedezné az önerőt, plusz egy csomó költséget még ezen felül meg kell fizetni, hogy hozzá jussatok a házhoz, amivel pedig nem rendelkeztek. Ne akarjatok szerintem ti házat venni még.

2018. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igen dolgozik sok év munkaviszonya van. A csokk 600 ezer ft.. a papírok kb 100 ezerbe kerülnek ahogy hallottam egy ismerőstől... személyì kölcsönt már tudtam volna felvenni amikor számlára jött a pénz.. De nem akartam,lakásra szeretnék majd... A hitelt is tudtunk felvenni igaz csak 90 ezret...
2018. febr. 10. 19:15
 6/30 A kérdező kommentje:
Az eddigi átlagfizetésem kátyára 140 ezer ment fooyamatosan fél éven át.. nekem elég lenne máassfél millió lakás hitel..
2018. febr. 10. 19:21
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Na, kezd elég zavarossá válni, amit írsz:

azt írod, 140 ezer ft volt az átlag kereseted, amíg számlára ment a pénzed. Akkor most már nincs is számlád? Arra nem érkezik fizetés? - mert a kérdésben meg azt írod, kp-ban kapod a pénzt, meg minimálbérre vagy bejelentve. Mióta vagy ezen a munkahelyen? A 2 munkahelyed között volt nagyobb kihagyás - pár hónap?


Aztán azt írod, felétek már 2,5 millióért lehet házat kapni. Meg hogy a CSOK lenne az önerő. Utána meg azt, hogy elég lenne másfél millió.


Nos, az esetetekben a CSOK valóban 600 ezer ft, az önerő a 2 és fél milliós házra elvileg 500 ezer ft,de egyáltalán nem biztos, hogy a bank ilyen alacsony értékű házra ad hitelt.

Aztán még azt nem értem, hogy ha 600 ezer a CSOK, meg másfél millió hitel elég lenne, akkor az még csak 2,1 millió - a többi pénzt, a még 500 ezret honnan szednétek elő? (100 ezer a papírokra, adásvételi, stb)

2018. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Úgy szedjük elö hogy dolgozunk és szépen félre rakjuk.. magyarul írtam le.. 3 hónapja kb-ban kapom a fizut... eddig bankszámlára érkezett,mivel másik cégnél dolgoztam.
2018. febr. 10. 20:39
 9/30 A kérdező kommentje:
Ill.nem volt hónapos kimaradás a fél év közt max 1 hét...
2018. febr. 10. 20:48
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
Minimum 4 milliós és lehetőleg A minősítésű ingatlan is szempont a bankoknál jelzaloghitelnel aminek max 50-80%-át adják hitelbe.
2018. febr. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!